Цена

340ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Нурнете во совршената комбинација на чоколадо и путер од кикирики! Со дури 84% кикиритки во составот и додаток на најфиното какао, создаден е овој вкусен и практичен намаз, со кој вашите фит рецепти ќе станат вистинска чоколадна фантазија!

Неодолив zoelicious™ вкус и кремаст!

Оваа чоколадна верзија на путер од кикирики е извор на протеини и богата со растителни влакна, и сигурно ќе ги освои сите слатки кои се грижат за диетата.

Покрај магичниот вкус кој обезбедува неверојатно вкусна комбинација од кикиритки и чоколадо, придавката zoelicious™ му припаѓа и поради совршената кремаста текстура која ќе ги освои и најпребирливите непца!

Практично и вкусно!

Откријте ги сите лица на чоколадниот путер од кикирики! Како намаз на леб или фит палачинки, фил за здрави мафини, додаток на овесна каша или едноставно - на лажица! Овој вкусен протеински намаз можете да го користите на безброј начини во вашата кујна, а сигурни сме дека ќе биде совршено вкусен во секоја комбинација.

Состав:

Просечните нутритивни вредности на

100 гр

Енергетска вредност

2457 kJ / 593 kcal

Масти

45 гр

- заситени масни киселини

6,4 гр

- транс-масни киселини

0 гр

Јаглехидрати

16 гр

- шеќери

10 гр

Влакна

8,6 гр

Протеини

26 гр

Сол

0 гр

Намачкајте на база на кикиритки, со какао. Извор на протеини. Високо збогатен со влакна.

Вкус: Чоколадо.

Состав: кикиритки (84%), декстроза, какао во прав, сончогледово масло, арома на чоколадо. Може да содржи траги од јаткасти плодови.

Забелешка: Одвојувањето на фазите е природна појава. Важно е да се следи урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 15°C. Најдобро се користи од / ЛОТ број: Печатено на пакувањето.

Произведено во ЕУ за: Zoe Fashion Ltd., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ; Кикирики: не-ЕУ.

Пакување:
250 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024