Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Ноко БЦАА Кариби 330мл

150,00ден
-+

NOCCO BCAA Карибите, 330 ml

Конзервиран пијалок BCAA NOCCO - RTD без шеќер што ќе ја надополни вашата енергија, ќе ја забрза регенерацијата и совршено ќе го хидрира телото

BCAA од NOCCO е RTD функционален пијалок кој содржи BCAA (аминокиселини со разгранет ланец), Л-карнитин, зелен чај со EGCG, кофеин и шест различни витамини. Една конзерва содржи дури 3000 mg BCAA во сооднос 4: 1: 1, што ја подобрува регенерацијата и го спречува процесот на катаболизам. Тие имаат анаболен ефект и ефикасно ја одложуваат потрошувачката на мускулен гликоген за време на спортска активност.

Зелениот чај со EGCG е еден од стимулаторите и е еден од главните согорувачи на маснотии со термоген ефект. Содржи многу ефикасен катехоламин кој има антиоксидантно дејство. Исто така, содржи кофеин кој делува стимулирачки и липотропно. Го подобрува вниманието и енергијата на организмот, како и спортската продуктивност.

NOCCO BCAA содржи 6 видови витамини кои покриваат 100% од препорачаната дневна доза. Избраните ароми содржат и Л-карнитин кој го подобрува користењето и транспортот на масни киселини до клеточните митохондрии каде што се користат како извор на енергија. BCAA + не содржи шеќер и има само 16 калории. Најдобар вкус е кога е ладно!

 

Предности:

функционален пијалок во конзерва РТД

содржи дури 3000 mg BCAA во доза

содржи кофеин и зелен чај

содржи 6 видови витамини

има само 16 калории во 330 мл

не содржи шеќер

постои газирана и негазирана варијанта

Состав

Просечни хранливи вредности 330 ml (% PDU **) 100 ml (% PDU **)

Енергија 51 kJ / 12 kcal 15 kJ / 4 kcal

Масти - заситени масни киселини 0 g 0 g 0 g 0 g

Јаглехидрати - шеќери 0 g 0 g 0 g 0 g

Протеин * 3,0 0,9 g

Сол 0 g 0 g

Витамин Д 5,0 μg (100%) 1,5 μg (30%)

Ниацин 12,8 mg (80%) 3,9 mg (24%)

Витамин Б6 1,4 мг (100%) 0,42 мг (30%)

Фолна киселина 100 μg (50%) 30 μg (15%)

Витамин Б12 2,5 μg (100%) 0,8 μg (30%)

Биотин 50 μg (100%) 15 μg (30%)

BCAA 4: 1: 1 3 000 mg 909 mg

Кофеин 180 мг 55 мг

** Процент на референтни вредности на хранливи материи (НРВ) според Регулативата (ЕУ) бр. 1169/2011 година.

Состојки: Газирана вода, BCAA 4: 1: 1 (L-леуцин, L-валин, L-изолеуцин), кофеин, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист), ниацин, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), фолна киселина птеројлмоноглутаминска киселина ), биотин, витамин Д (колекалциферол), витамин Б12 (цијанокобаламин), регулатор на киселост (лимонска киселина), ароми (ананас, грејпфрут), засладувач (сукралоза), боја (бета-каротин).

Упатства за употреба: 1 конзерва (330 ml) на ден.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува мешање со алкохол.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С. Не изложувајте на температура под 2 ° С. Поминете го истиот ден од отворањето.

Посебни карактеристики: Со регулатори на киселост, ароми, засладувачи, бои. Со кофеин.

Нутриционистички вредности: Податоците се однесуваат на вкусот на Карибите.

Нето количина: 0,33 л / 330 мл

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018