Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

VOLUMASS 35, 2950 G

VOLUMASS 35, 2950 G Чоколадо

3.800,00ден
-+

Волумас 35; Храна наменета за спортисти

Волумас 35 овозможува многу нутриенти потребни за вашите мускули. Волумас 35 е создаден за спортистите на кои им се потрени повеќе нутриенти за нивните големи мускули или при високо ниво на активност. Волумас 35 во препорачаната доза содржи голема количина на креатин кој го обновува изгубениот креатин. Исто така содржи квалитетен протеин кој има повисока калорична вредност од нашите производи од пониска вредност. Протеините и јаглерохидратите во процесот на акумулирање на мускулна маса имаат улога да произведуваат енергија и блокови за раст на мускулното ткиво. 35% од протеинскиот сооднос во Волумас 35 е многу популарен кај многу атлети со различен тип на градба и различен метаболизам.Поради тоа Волумас 35 лесно може да се вклучи како дел од вашиот дневен нутритивен внес. Протеинот е добиен од високо квалитетен протеински концентрат од сурутка и микрофилтриран изолат и двата богати со протеински микрофракции. Протеините се извор на азот и неопходните амино киселини, кои му се потребни на телото за раст на мускулите. Поради тоа Волумас 35 придонесува кон раст на мускулната маса*. Протеинот од сурутка кој е добиен од млекоте е наречен коплетен протеин”  бидејки го снабдува телото со сите неопходни амино киселини вклучувајки ги и есенцијалните (хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин) кои самото тело не може да ги произведува. Ефикасноста на протеинот во исхраната се базира на тоа што се определува на тоа дека протеинскиот азот се апсорбира и задружува во телото и на тој начин телото е во можност да ги балансира дневните азотни загуби. NPU е процентот на внесен азот кој телото го задржува, а BV е процентот на абсорбиран азот. BV е продукт на NPU и варењето во телото. Протеинот од сурутка има добра сварливост и композиција на амино киселини, при што BV е одлична во споредба со други протеински извори како што се месо, риба, јајца и соја.Волумас 35 има екстра состојки а оа се Креатин и Таурин. Дневна доза од 3г креатин е научно докажано дека придонесува кон зголемување на активноста во последователни краткотрајни многу интензивни вежби како што се кревањето на тегови и кардио*Овие тврдења научно се докажани од ЕФСА и овластени од Европската Комисија.Алергени: Овој производ се произведува во места во кои се произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, ореви, целер и риби и ракови.Важни информации: Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здрава и балансирана исхрана, а не како замена за истата. Да не се прекорачува дневно препорачаната доза. Да се чува надвор од дофат на деца.Начин на употреба: Промешајте 1 сервирање (50г) во400 мл вода или безмасно млеко. За најдобри резултати козумирајте го овој производ 30 минути после вежбање.

Нутритивна табела

50g

100g

RI

Енергија

781kJ/186kcal

1588kJ/378kcal

19%

Масти

Од кои заситени

1.9g

0,6г

3,8г

1,2г

5%

6%

Јаглерохидрати

Од кои шекери

24г

1,8г

48г

3,6г

18%

4%

Протеин

19г

38г

76%

Сол

0,27г

0,54г

9%

Фосфор

120мг

240мг

34%

Креатин монохидрат

креатин

1250мг

1105мг

2500мг

2210мг

 

Турин

250мг

500мг

 

Амино киселиснки профил

Л-аланин- 900мг

Л-изолеуцин- 1200мг

Л-треонин- 1300мг

Л-аргинин- 400мг

Л-леуцин- 2000мг

Л-триптофан- 300мг

Л-аспартамска киселина     - 2000мг

Л-лизин- 1800мг

Л-тирозин- 500мг

Л-цистин-400мг

Л-метионин-400мг

Л-валин- 1000мг

Л-глутамин-3400мг

Л-фенилаланин-600мг

 

Глицин-300мг

Л-пролин- 1000мг

 

Л-хистидин-300мг

Л-серин- 900мг

<

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018