Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Mega Taurine, 60 капсули

800,00ден
-+

Mega Taurine, 60 капсули

Мала молекула, големи резултати!

 

Тауринот е условно есенцијална амино киселина која е најзастапена во мускулното ткиво и нерви, но може да се најде низ целото телото.

 

Меѓу другото, може да помогне со:

 

Подигнување на моќта

Намалување на болки во мускулите

Намалување на оксидативниот стрес

Намалување на крвниот притисок

Намалување на ризикот од срцеви заболувања

Намалување на ризикот од дехидрација

Исто така, тауринот помага при перформанси при долги активности - му овозможува на телото повеќе да се потпира на трошење на маснотиите.

 

Содржано е во многу енергетски пијалоци, но тие често содржат многу шеќер, па спортистите се свртеа кон чистата форма на таурин и го консумираат пред или за време на тренингот. Затоа е создаден Leovital Mega Taurine, кој ќе ви помогне лесно да ја добиете дозата!

 

Користење:

Земете 2 капсули дневно со оброк.

 

Забелешка: Додаток во исхраната не е надоместок или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат.

Состав:

Состојки во препорачана дневна доза

1 капсула

2 капсули

Таурин

1 000 mg

2 000 mg

Состојки: Засилувач на јачина на звук (микрокристална целулоза), таурин, средство против стегање (магнезиум стеарат), школка од капсула (хидроксипропил метил целулоза).

 

Услови за складирање: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ

 

Пакување:

60 капсули

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018