Цена

2.460ден

-67% Акција
799ден Заштедуваш
1.661ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

REEBOK табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм) 

 ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА НА НОЗЕ (цм)

XS 71 - 77.5 81.3 - 87.6 81
S 77.5 - 83.8 87.6 - 95.3 81.5
M 83.8 - 91.4 95.3 - 103 82
L 91.4 - 101.6 103 - 111.8 82.5
XL 101.6 - 113 111.8 - 120.7 83
2XL 113 - 126 120.7 - 129.5 82.5
3XL 126 - 138 129. 5 - 140 82
4XL 138 - 151 140 - 150 81.5

Како да се измерите правилно:

Обем на половина -Измерете се на најтесниот дел од половината (делот каде што телото се наведнува на страна) и погрижете се мерната лента да биде хоризонтална цело време.

Обем на колкови - Застанете со споени стапала и измерете околу најширокиот дел од колковите, внимавајќи мерната лента цело време да биде хоризонтална.

Должина на нозе - Измерете од врвот до дното на внатрешната страна на ногата.

 

Совет: Ако сте на границата помеѓу две големини, изберете според вашата желба. Ако преферирате да ви стои поцврсто, одберете ја помалата големина, ако сакате пошироко, одберете ја поголемата. Исто така, ако мерењата на вашиот колк и половина се совпаѓаат со две различни предложени големини, одберете ја големината означена со мерењата на колковите.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024