Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Филтрирај

Цена
Oпсег: ден - ден
Бренд

Витамини и минерали

Сортирај по:
Myprotein
890,00ден 712,00ден
Што се дневните витамини? Дневните витамини се одличен начин да ја постигнете вашата препорачана дневна количина (RDA) од есенцијални витамини потребни за вашето тело да функционира со својот полн потенцијал. Дневните витамини содржат 7 есенцијалн..
Myprotein
450,00ден
Што се дневните витамини? Дневните витамини се одличен начин да ја постигнете вашата препорачана дневна количина (RDA) од есенцијални витамини потребни за вашето тело да функционира со својот полн потенцијал. Дневните витамини содржат 7 есенцијалн..
Scitec Nutrition
1.230,00ден
Liquid Magnesium, 1000 ml 250 mg магнезиум по порција! Подобрен со 120 мг витамин Ц! 40 порции по шише! Оваа формула содржи 250 мг магнезиум појачани со 120 мг витамин Ц.  Упатство за употреба: Консумирајте 25 мл на ден само пре..
Scitec Nutrition
779,00ден
ALA, 50 капсулиАлфа липоичната киселина е популарен антиоксиданс бидејќи е растворлив во вода и масти.Упатство за употреба:   По сервирање (1 капсула)  Алфа липоична киселина 250 мг З..
Leovital
1.320,00ден
All in 1 Multivitamin, 90 tabletaОбезбедете го вашето тело со потребната доза на витамини! Телото кое е изложено на стрес, недостаток на одмор или напорно вежбање не може да ги добие сите хранливи материи што му се потребни од нормална диета. Леовита..
Jamieson
630,00ден
Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Магнезиумот помага да се намали заморот и исцрпеноста, за нормално психолошко функционирање и за функционирање на мускулите и нервниот систем. Цинкот помага да се одржуваат здрави коските, кос..
Leovital
910,00ден
Caffeine Boost, 200 tableta         Поллео Спорт имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи.Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на вним..
Leovital
980,00ден
Calcium + K1 + D3, 90 капсулиФантастична комбинација за вашите коски!Калциумот, витамин К и витамин Д се најважните витамини и минерали за одржување на здравјето на коските. Ова е особено точно за спортистите, бидејќи нивните коски се изложени на доп..
Dietpharm
350,00ден
Кои се таблетите Centravit®? Таблетите Centravit® се витаминско-минерален додаток на исхрана. Тие содржат 23 витамини и минерали во внимателно избалансирани количини важни за нормалното функционирање на организмот. Рибофлавин (витамин Б2),..
Dietpharm
440,00ден
Што се таблетите Centravit® Energy?Таблетите Centravit® Energy се витамински и минерален додаток во исхраната со коензим Q10. Содржи 23 витамини и минерали во внимателно избалансирани количини важни за нормалното функционирање на организмот.Рибофл..
Jamieson
560,00ден
JAMIESON VITAMIN C 500 mg + D3 500 IU е во облик на таблети за џвакање со природен вкус на морело цреша кои придонесуваат за правилно функционирање на имунолошкиот систем, придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста, за правилно функцио..
Unknown!
590,00ден
JAMIESON VITAMIN C 500 mg, таблетите за џвакање со природен вкус на портокал,  придонесуваат за правилно функционирање на имунолошкиот систем, за намалување на заморот и исцрпеноста, за правилно функционирање на нервниот систем и нормална психол..
Doc Pharma
280,00ден
Doc B-Complex ги содржи сите есенцијални Б витамини во 1 таблета. Витамин Б-комплекс не се однесува на 1, туку 8 различни витамини. Сите Б-комплекс витамини играат клучна улога во претворањето на храната во енергија. Секој витамин Б, исто та..
Doc Pharma
960,00ден
Doc Iron Advanced напредна формула со висока содржина на железо, збогатена со витамини Б2, Б6, Б12, фолна киселина и витамин Ц. За поддршка на хематопоеза, за високо ниво на енергија во организмот и нормална функција на имунитетниот систем.Погоден..
Doc Pharma
420,00ден
Omega 3 или добри масти, спаѓаат во групата на есенцијални мсни киселини што значи дека човечкотот тело неможе да ги произведува и затоа е потребно да се внесат преку исхрана. Doc Omega 3 содржи висока концентрација на природни Омега 3, со ос..
Doc Pharma
320,00ден
Doc Omega 3 6 9 e премиум мешавина од Омега 3, 6 и 9, есенцијални масни киселини кои се добиени од рибино, ленено и сончогледово масло. Овие есенцијални масти се потребни за неколку физиолошки функции и треба да бидат дел од нашата исхрана, бидејќ..
Doc Pharma
190,00ден
Doc Vitamin C е во форма на таблети со продолжено ослободување и е дизајниран да се ослободи во подолг временски период. Doc Vitamin C е додаток во исхраната кој содржи 500 mg аскорбинска киселина. Една таблета комплетно за здравје и убавина. ..
Doc Pharma
410,00ден
Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем. Храна за посебни медицински намени - Диететски производ Количина: 60 таблетиБез шеќер, сол и скроб Витаминот Д3 е позна..
Doc Pharma
380,00ден
Doc Zinc & Vitamin C додаток во исхраната со цинк и витамин Ц, за јак имуноложки систем и нормалната функција на коските, мускулите и забите, истовремено помагајќи во намалување на  заморот и исцрпеностаПогоден за веганиКоличина: 60 таблетиН..
Doc Pharma
710,00ден
Doс Beta Glucans додаток во исхрана со Бета глукани 1 и 3 (од квасец) добиен од клеточниот зид на квасец со висока концентрација 250 mg во една таблетаКоличина: 60 таблетиПогоден за веганиБета глуканите се вид на растворливи влакна, или глукозен п..
Doc Pharma
590,00ден
Doс MSM & Glucosamine додаток во исхрана со MSM (Methylsulfonylmethane) и глукозамин (Glucozamine), збогатен со хондроитин (Chondroitin) и био-активен колаген тип II. Придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на 'рскави..
Doc Pharma
580,00ден
Додаток во исхраната со MSM(Methylsulfonylmethane) и витамин Ц кој придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на 'рскавицата, зглобовите и коските.Количина: 60 таблетиПогоден за веганиНе содржи глутен, лактоза, гликоза, солMS..
Leovital
1.490,00ден
Секој што се занимава со спорт, професионалци, како и рекреативни спортисти, е свесен за важноста на здравите зглобови и нивната мобилност. Без оглед на возраста, активниот начин на живот честопати има болки во зглобовите како несакан ефект, кој може..
Leovital
980,00ден
Електролити - многу важни соединенија неопходни за вашата врвна изведба!Електролитите се соединенија кои учествуваат во голем број телесни функции.Тие директно влијаат на издржливоста, ве штитат од грчеви и спречуваат дехидрација. Затоа Леовитал, во ..
Leovital
980,00ден
Гуарана Екстракт, 90 капсулиДодаток во исхрана Поллео Спорт имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи.Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на внимателно о..
Jamieson
610,00ден
За јака коса, здрава кожа и цврсти нокти Биотин 5000 mcg.60 брзо растопувачки таблети со вкус на природна цреша.Употреба – возрасни: се раствора 1 таблета дневно врз, или под јазикот..
Dr. Wolz
880,00ден
Zell Oxygen® Immunkomplex е специјално создаден производ за здрав имунолошки систем. Се карактеризира со уникатната формула од одбрани биоактивни супстанци кој работат заедно во синергија како хармоничен оркестар. Бројни ин-виво и ин-витро научни ..
Leovital
570,00ден
Железо, 60  капсулиДодаток во исхранаПоллео Спорт имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи.Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на внимателно одбрани сост..
Jamieson
1.100,00ден
JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE) е производ кој: Помага за брзо ослободување од болката и вкочанетоста во зглобовите во рок од 7-10 дена*JAMIESON NEM (NATURAL EGGSHELL MEMBRANE) ja содржи патентираната и докажана состојка NEM®...
Jamieson
370,00ден
JAMIESON VITAMIN B6, B12 + FOLIC ACID е производ кој:Придонесува за нормален енергетски метаболизамПридонесува за нормална функција на нервниот систем и нормална психолошка функцијаИгра улога во процесот на метаболизам на хомоцистеинПридонесува ..
Прикажани 1 до 30 од 53 (2 страни)

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018