Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-20%

Omega 3 90 softgels

530,00ден 424,00ден
-+

Omega 3

Омега 3 е есенцијална масна киселина од рибино масло и е исклучително важна за целокупното здравје на организамот. Составен дел е од секоја молекулна станица во нашето тело и се клучни кон формирање на нови станици и обнова на старите. Бројни студии го докажуваат благотворниот ефект кој омега 3 масните киселини од рибино масло го имаат на кардиоваскуларниот систем, видот и нервниот систем. Благотворниот ефект се постигнува со внесување на 250 мг дневно.

Препорачана употреба: Конзумирајте еден софтгел (мека капсула) 3 пати на ден. Производот е додаток во исхрана и не е замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место настрана од директна сончева светлина

Состав:

Нутритивна вредностНа сервирање 1 капсула
EPA (Еикозапентаенска киселина)180 mg
DHA (Докозахексаенска киселина)120 mg
Состав: Омега 3 рибино масло, Антиоксидант (Витамин Е), мека капсула (Желатин, Глицерин, Прочистена вода). Алергени: За алергени прегледајте ги состојките со задебелени букви.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018