Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-20%

Daily Vitamins, 180таблети

890,00ден 712,00ден
-+

Што се дневните витамини?

Дневните витамини се одличен начин да ја постигнете вашата препорачана дневна количина (RDA) од есенцијални витамини потребни за вашето тело да функционира со својот полн потенцијал. Дневните витамини содржат 7 есенцијални витамини, вклучувајќи Б витамини, витамин Ц, Е, А и Д3.


Кој може да ги користи дневните витамини?

Дневните витамини се идеални за секој којшто сака да го зголеми вносот на витамини.

Клучни придобивки

  • Секоја таблета содржи висока количина на клучни витамини
  • Одличен начин да се зголеми дневниот внос на витамини
  • Таблета по поволна цена, лесна за конзумирање
  • Конзумирајте 1 таблета на ден. Најдобро е да се зема со јадење.
  • Да не се преминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува на ладно и суво место без директна изложеност на сончева светлина. Погодно за вегетаријанци. Да се чува надвор од дофат на деца.
  • Витамин Ц, агенс за полнење (дикалциум фосфат, микрокристална целулоза), витамин Е, ниацин, витамин А, лизгачки агенс (хидроксипропилметил целулоза, глицерин, карнауба восок), витамин Д3, агенси против стврднување (магнезиум стеарат, силикон диоксид), тиамин.
  • Алергени:

Произведено во капацитети кои исто така работат со млеко, соја, јајца, глутен и нивни производи.

Доза за конзумирање – 1 таблета
Дози во цело пакување –180 (180 таблети)

Нутритивни информации

 

По доза

*ДВ

Витамин А

800µг RE

100%

Витамин Д

5µг

100%

Витамин Е

10мг  a-TE

83%

Витамин Ц

60мг

75%

Тиамин

1,1мг

163%

Рибофлавин

1,6мг

114%

Ниацин

18мг NE

113%

*Дневна препорачана доза за возрасен (8400 kJ/2000 kcal)

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018