Цена

660ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Витаминот Ц е есенцијален витамин, растворлив во вода и има широк спектар на функции за човековото тело. Додадовме и биофлавоноиди кои природно се наоѓаат во овошјето заедно со витаминот Ц и затоа треба да се земаат заедно. Нашите таблети со исклучителна јачина се идеални за секој кој сака да зема витамин Ц во форма на додаток во исхраната.

 

Една од најважните функции на витаминот Ц е тоа што го намалува оксидативниот стрес и како таков е особено препорачлив за пушачите и луѓето кои водат неуреден начин на живот.

 

Витаминот Ц има многу дополнителни функции, кои се потребни за производство на колаген, супстанца која зајакнува многу делови од телото, како што се мускулите и крвните садови. Исто така, придонесува за нормално функционирање на коскениот систем, развој на сврзното ткиво, нормален имунолошки систем, нормално функционирање на нервниот систем како и нормален вид.

 

Клучни придобивки:

Придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем

Придонесува за развој на сврзното ткиво

Користење на:

Како додаток во исхраната, се препорачува да се земаат 500 mg дневно, по можност со вода или сок.

 

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана.

 

Состав:

100% витамин Ц во прав, без адитиви.

 

Пакување:

 

100 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024