Цена

2.680ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

SCI - MUSCLE VIPER BLACK кралот на млечниот протеин е еден од нај напредните млечно протеински суплементи достапни, и е за сериозните атлети. Нашиот Хидролизат млечен протеин  е сметан за еден од најклвалитетните Хидролизати пристапни во светот и е создаден со контролиран третман на млечен протеин. Ензимскиот третман е умерен и внимателно контролиран оставајќи ги есенцијалните аминокиселини недопрени и задржувајќи висок квалитет на протеин. Молекуларната маса е поголема од 7000 Далтон 20% максимум, додека степенот на Хидролиза е 13%. VIPER BLACK е продукт кој е  ултра чист, брзо дигестлив и спакуван со мускулно градежни амино киселини. VIPER BLACK е унапреден со вметнувањето на пептидно врзан глутамин, оваа форма на глутамин е искористена по ефективно од стандардната слободна форма на глутамин. VIPER BLACK има најскап процес на производство и е со најдобар квалитет кој парите можат да го купат, а поради тоа тој е користен од многу професионални атлети.

- Хидролизат млечен протеин изолат

- 83% протеин по тежина

- Повеќе од 48гр преотеин на 58гр сервирање

- Повеќе од 12,6гр Глутамин

- Повеќе од 8,1 БЦАА

Нутритивни вредности:

Сервирање: 39гр (од прилика 1 дозерка) Сервирања во пакување: 23сер(900гр) /  46сер(1,8кг)

По доза

на 100гр

на 39гр

а 58,5гр

Енергија

381,9Кцал/1618,1Кј

148,9Кцал/631Кј

223,4Кцал/946,5Кј

Протеин

83,00гр

32,37гр

48,55гр

Јаглехидрати

4,00гр

1,56гр

2,34гр

- од кои шеќери

0,05гр

0,01гр

0,02гр

Масти

3,50гр

1,36гр

2,04гр

- од кои заситени

0,25гр

0,09гр

0,14гр

Влакна

1,20гр

0,46гр

0,70гр

Содиум

0,17гр

0,06гр

0,09гр

Калциум

272мг(34%RDA*)

106мг(13,2%RDA*)

159,1мг(19,8%RDA*)

Калиум

331мг(16,5%RDA*)

129мг(6,4%RDA*)

193,6мг(9,6%RDA*)

Амино киселински профил на 100гр

Л – Леуцин                                                         6934мг

Л - Треонин                                                          4292мг

Л - Изолеуцин                                                   3494мг

Л - Аланин                                                            3447мг

Л - Валин                                                             3579мг

Л - Пролин                                                            7446мг

Л – Аспарагинска киселина                        6475мг

Л - Тирозин                                                           2550мг

Л – Глутамин/Глутам. киселина            21585мг

Л - Метионин                                                      1592мг

Л - Серин                                                             4381мг

Л - Цистеин                                                          1896мг

Л - Глицин                                                           2158мг

Л – Фенилаланин                                              3340мг

Л - Хистидин                                                      1402мг

Л - Лизин                                                               4716мг

Л - Аргинин                                                         2306мг

Л - Триптофан                                                        887мг

† Непосочена дневна вредност.

%RDA* Препорачан дневен внес.

**Процентниот дневен внес е базиран на 2000 калории диета.

Нутритивните вредности и состојки може да варираат во зависност од вкусот

 

Состав:

Хидролизат млечен протеин изолат, Пептидно врзан глутамин (од хидролизат пченичен протеин), Какао (за чоколаден вкус), Вкус, Засладувачи: Сукралоза, Ацесулфам калиум.

НЕ СОДРЖИ АСПАРТАМ И ГМО СОСТОЈКИ

Информации за алергени:

Содржи  млеко, пченица. Произведено во опкружување во кое се произведуваат Млеко, Јајца, Соја, Пценица, Кикирики, Лешници.

Употреба:

Промешајте 39гр (1 дозерка) во 150мл вода или млеко после вашиот тренинг.

Професионални спортисти:

Промешај 58,5гр (1 ½  дозерка) во 200мл вода или млеко.

Предупредување:

Овој продукт не е создаден да дијагностицира, третира, лечи или да спречи било каква болест. Суплементите за исхрана не треба да се користат како замена за избалансирана и обилна диета. Да не се конзумира повеќе од дневната препорачана доза.

Рокот на траење провери го на пакувањето.

Да се чува на суво и ладно место.

Да се чува на страна од дофат на деца.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024