Цена

2.790ден

-50% Акција
1.395ден Заштедуваш
1.395ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

За најдобро чувство во вашата кожа

Секојдневниот стрес и брзото темпо лесно можат да ве оддалечат од уживањето во секој момент. Затоа ви ги претставуваме хеланките Venus Kyou! „Kyou“ значи „денес“ на јапонски, а омилениот модел на многумина во новиот дизајн ќе ја врати моќта во ваши раце и ќе ве потсети на грижата за себе и важноста на сегашниот момент! Со вашето ново омилено парче облека ќе се чувствувате позадоволни и подготвени за сите предизвици!

 

Удобност и елеганција при сите активности!

Направени од висококвалитетни француски и италијански материјали, овие хеланки ќе ви обезбедат совршена удобност при секој чекор, без разлика дали се релаксирате со јога, тренирате во теретана или лежерно шетате во природа. Исклучително удобен и растеглив, но во исто време малку компресивен материјал го обликува телото и ја нагласува фигурата на песочен часовник. Комбинирајте ги со градникот Venus Kyou и зрачете со елеганција и позитивност во сите прилики!

 

Карактеристики:

 

Мускулна поддршка

Испуштање на влага

Обликување

УВ заштита 50+

Материјал: 82% полиестер, 18% еластин

 

Нашиот модел носи големина S, а неговите мерки се:

 

Висина: 170 см

Обем на градите: 85 см

Обем на половината: 68 см

 

Обем на колкови: 97 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024