Цена

2.890ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ви ги претставуваме боксерските ракавици Venum Contender 1.5 XT, дел од најпродаваната серија Venum Contender, која е омилена кај почетниците. Ракавиците за боксер Contender 1.5 XT се направени од висококвалитетна синтетичка кожа за издржливост. Пената со повеќе густина обезбедува цврста апсорпција на удари, додека големото велкро обезбедува сопствена заштита на зглобот. Овие ракавици се идеални за почетници кои бараат квалитетни ракавици кои ќе траат и ќе траат. Без разлика дали работите на тешка торба, спаринг или се соочувате со вашиот прв противник, удирајте со доверба во боксерските ракавици Venum Contender 1.5 XT.

  • 100% висококвалитетна вештачка кожа
  • Пена со повеќе густина за одлична апсорпција на удари
  • Голем велкро за сигурно вклопување
  • Целосно прикачен палец за да се намали ризикот од повреда
  • Дел од серијата Venum Contender - најпродаваната ракавица за почетници
  • Погоден за редовна употреба (3-4 пати неделно)
  • Идеален за бокс, муај тај бокс и кикбокс.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024