Цена

1.290ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

QNT Vegan Protein 500gr – Вегански протеин  во пакување од 500гр

Додаток во исхрана

71kcal на сервирање

Нула шеќери без лактоза Грашок и Ориз

Сервирање : 20гр               Сервирања во пакување : 25

Нутритивни вредности

 

100гр

20гр

Енергија

1493kJ / 354kcal

299kJ / 71kcal

Масти

3.93 гр

0.79 гр

-од кои заситени

1.07 гр

0.21 гр

Јаглехидрати

8.93 гр

1.79 гр

-од кои шеќери

0.01 гр

0.02 гр

Протеини

77.12 гр

15.43 гр

Сол

2.95 гр

0.59 гр

 

Начин на употребаПротеин од грашок и ориз во прав со засладувачи. Промешајте 1 дозерка (20гр) дневно во 250мл вода. Да не се прекорачува дневно препорачаната доза.

Состојки: изолат од протеин од грашок 64%протеин од ориз 27,4%, згуснувачи (гуар гума/ ксантан гума), природни ароми, регулатор на киселост: монокалиум фосфат, натриум хлорид, засладувач : сукралоза.

Важни информации: Додатокот во исхраната не е замена за здрава и избалансирана исхрана. Да не се прекорачува дневно препорачаната доза Да се чува подалеку од дофат на деца.

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024