Цена

110ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Протеин по вкус на вегани и вегетаријанци!

 

Веганскиот протеин е одличен за вегетаријанци и вегани кои сакаат голем процент на квалитетни протеини. Не содржи соја, лактоза или шеќер. Содржи само 73 калории по порција и е совршен за луѓе кои сакаат да одржат оптимална телесна тежина или сакаат да ја намалат!

Висока содржина на протеини во грашок и ориз

Без шеќер

Без лактоза

Без глутен

Вегански протеин што ќе го обожавате од почетокот

Дозирање:

Измешајте 1 порција (1 лажичка ~ 20 g) во 250 мл вода.

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана.

 

100гр

20гр

Енергија

1493kJ / 354kcal

299kJ / 71kcal

Масти

3.93 гр

0.79 гр

-од кои заситени

1.07 гр

0.21 гр

Јаглехидрати

8.93 гр

1.79 гр

-од кои шеќери

0.01 гр

0.02 гр

Протеини

77.12 гр

15.43 гр

Сол

2.95 гр

0.59 гр

 

 

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на чоколаден мафин. Имајте на ум дека со избирање друга опција / вкус, хранливата вредност може да варира.

 

Состојки: Изолираат протеини од грашок 55,9%, протеини од ориз 23,9%, какао во прав (какао Теоброма) 14%, згуснувачи: гума за џвакање /  ксантан, природна арома, регулатор на киселост :: моно калиум фосфат, натриум хлорид, засладувач: сукралоза.

 

Пакување:

20 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024