Цена

3.660ден

-70% Акција
1.098ден Заштедуваш
2.562ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Tropical Vibe Leggings, Mint

 

Здив на тропски рај на вашите хеланки!

Препуштете се на летните вибрации во хеланките со егзотични цвеќиња. Нека разнобојните бои и веселите цветови стануваат ваш спортски стил и претворете ги вежбањата во вистинска забава! Скршете ја монотонијата на вашите вежби или вообичаените дневни облеки и препуштете се на вибрациите на тропската магија.

 

Вистинска уметност на вашата облека.

 

Удобните хеланки со странична трака од перфориран материјал ќе и дадат на вашата кожа да дише, женскиот принт со цветни мотиви ќе ја воздигне секоја комбинација, а зип-џебот ќе ви овозможи да чувате мали предмети или скапоцености за време на тренингот. Тие доаѓаат во две бои розова и минт за вистинско летно освежување на вашата гардероба.

 

Zoe Body Shaping Fabric: материјал со одлични перформанси што овозможува чувство на втора кожа.

Zoe Performance Net Fabric: Мрежа на комфорно чувство и високи перформанси.

Fusion Stitch: Двојниот шав овозможува максимална јачина на ткаенината и исклучителна удобност при контакт со кожата.

Excellent Coverage: Загарантирана невидливост на материјалот.

Undeniable Comfort: Материјалот обезбедува второ чувство на кожата и оптимален проток на воздух.

Flattering High Waist: Модел со висок струк.

Muscle Control: Овозможува компресија на мускулите за време на вежбање

Optimal Airflow: Овозможува оптимален проток на воздух

Состав: 87% полиамид, 13% еластан

Метод на одржување: Машинско перење, максимална температура до 30 степени

Направено со љубов во ЕУ

 

 

 Zoe Fashion


ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024