Цена

100ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Пристигна нова здрава револуција меѓу инстантните каши!

 Superfoods кашата од ориз со вкус на кокос е првата каша која содржи пробиотик и пребиотик.

 Еден оброк содржи дури 5 милијарди пробиотички бактериски култури на Lactobacilus rhamnosus Rosell-11. L.hamnosus е природно присутен во дигестивниот систем.

Овие микрокапсулирани пробиотици произведени со патентирана технологија Probiocap® се заштитени од дејството на желудочната киселина, повисоките температури и притисоците, што им помага живи да стигнат до цревата и таму  воспоставуваат преовладување на „добрите“ бактерии над „лошите“ или патогените.

 Содржат и инулин - пребиотик кој служи како храна за пробиотиците за подобро да преживеат и да се сместат во дигестивниот систем.

 Оризовите каши се лесно сварливи бидејќи содржат оризово брашно и оризови снегулки, кои многу полесно се варат од овесната каша. Тие се исто така погодни за најсложените навики во исхраната. 

Без глутен - погоден за секој кој има проблеми со варење на глутен, од лесна нетолеранција до целијачна болест.

Без лактоза - погоден за вегетаријанци, вегани и оние кои имаат нетолеранција на лактоза

Еден порција од кашата од ориз Superfoods содржи дури 25% од дневните потреби на витамини Б1, Б6, Б12 и минерали калциум, магнезиум, железо и цинк.

 


Користење:

Истурете ја содржината на ќесичкта (60 гр.) во сад, додадете 150 мл топла вода (најмногу до 80 степени Целзиусови) и промешајте. Оставете да отстои 2-3 минути.

Состојки: инстант брашно од ориз 35,5%, малтодекстрин од пченка, нехидрогенирано кокосово масло, нерафиниран шеќер од трска (Демерара), оризови снегулки 6%, инулин, какао во прав 3,5%, модифициран пченкарен скроб, гликозен сируп и мешавина од витамини и минерали (калциум карбонат, магнезиум оксид, цинк глуконат, железен пирофосфат, цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононитрат), арома на природно чоколадо 0,9%, средство против згуснување: силициум диоксид, култура на микроорганизми: Lactobacillus rhamnos Rosell-11.

 

Може да содржи траги од млеко.

 Услови за чување: Да се ​​чува на суво и темно место на температура до 25

 Земја на потекло: ЕУ

 Пакување: 60 гр


Состав:

Просечна хранлива вредност
100g
60g(porcija)
Енергија
1954kJ/465kcal
1172kJ/279kcal
Масти
17g
10g
од кои заситени мастни киселини
11g
6,6g
Јаглехидрати
72g
43g
од кои шеќери
19g
11g
Влакна
3,0g
1,8g
Протеини
4,5g
2,7g
Сол
0,03g
0,02g
Тиамин/Витамин Б1
0,47mg(43% PU*)
0,25mg (28%PU*)
Витамин Б6
0,58mg (41% PU*)
0,35mg (25% PU*)
Витамин Б12
1,05μg (42% PU*)
0,63μg (25% PU*)
Калциум
333mg /42% PU*)
200mg (25% PU*)
Магнезиум
156mg (42% PU*)
93.8mg (25% PU*)
Железо
5,8mg (41% PU*)
3,5mg (25% PU*)
Цинк
4,2mg (42% PU*)
2,5mg (25% PU*)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024