Цена

290ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Протеинските Мусли од Encian Superfoods претставуваат вистинска револуција во житарките за појадок!

 

Мусли со 33% растителен протеин со додадени семенки е одлична и вкусна комбинација за хранлив оброк на почетокот на денот или по физичката активност. Со голема содржина на протеини од 33%, муслите на Encian Superfoods се одличен алтернативен извор на протеини и бидејќи протеините се од растително потекло, тој е погоден и за вегетаријанци и за вегани. Содржи во просек 80% помалку јаглехидрати од конвенционалните мусли.

 

  • богата со протеини и растителни влакна
  • намалена содржина на јаглени хидрати

Состојки: 67% производи од соја (снегулки од соја, текстурирани протеини од соја), овесни снегулки, лен семиња, семки од сончоглед, сусам, семки од тиква, чипс од банана (банана, масло од кокос, шеќер, мед, арома на банана). Може да содржи траги од млеко и ореви.

 

Чувајте го на ладно и суво место

 Произведено во Германија

 Пакување: 350 гр

Состав:

Просечна хранлива вредност
na 100 g
Енергија
1785 kJ / 429 kcal
Масти
22,3 g
од кои заситени масни киселини
3,5 g
Јаглехидрати
14,2 g
од кои шеќери
5,5 g
Влакна
19,1 g
Протеини
33,3 g
Сол
0,04 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024