Цена

1.875ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Soy protein isolate, chocolate 1kg

Протеин од соја со вкус на чоколадо, во пакување од 1кг

Храна за атлети

Важни информации: Овој производ не преставува замена за здрава и избалансирана исхрана. Да не се прекорачува дневно препорачаната доза. Да се чува надвор од дофат на деца.

Протеините придонесуваат за равој и одржување на мускулната маса, па со цел да ги искористете придобивките од овој производ ви препорачуваме доза од 1 и 1/4 голема мерница (30 гр) промешана во 150-250 мл вода или млеко во шејкерот Myprotein 30 минути пред и/или после тренингот. По потреба консумирајте го производот во кое било време од денот за зголемување на вашата дневна доза на протеини.

Начин на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место и да не се изложува на директна сончева светлина. Овој производ е наменет да се користи во комбинација со водење активен животен стил и урамнотежена исхрана. Погоден за вегетаријанци и вегани.

Состојки: Протеин изолат од соја (89%), емугатор (соја лецитин), Какао во прав. Арома, Засладувач (Сукралоза)

Сервирање -1 и ¼ голема лажица

Сервирање по пакување - 33 (1 кг)

Нутритивни вредности

 

на 100 гр

По сервирање

*RI

Енергија

1608kJ/379 kcal

482 kJ/114 kcal

6%

Масти

1,1 гр

0,3 гр

2%

 

од кои заситени

0,5 гр

0.2 гр

2%

Јаглехидрати

9,8 гр

2,9 гр

1%

 

од кои шеќери

0.2 гр

0.1 гр

0%

Протеини

Влакна

81 гр

2,9 гр

24 гр

0,9 гр

   50%

Сол

3,3 гр

0.99 гр

8%

 

 

                                                * Референтна доза за возрасни (8400 kJ/2000 kcal)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024