Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Филтрирај

Цена
Oпсег: ден - ден
Категории

Scitec Nutrition

Сортирај по:
Scitec Nutrition
3.650,00ден
Од хидролизирано говедско месо!  Говедското месо има легендарен статус помеѓу спортистите кои напорно тренираат и кои се цврсто ориентирани на својата цел – многу луѓе имаат многу подобри придобивки од конзумирање на ова месо отколку од пилеш..
Scitec Nutrition
4.200,00ден
100% Casein Complex содржи мицеларен казеин кој е доминантен протеин од млеко добиен исклучиво од казеинот, млечен протеин. Казеинот е богат со разгранети аминокиселини (BCAA) и има големи вредности на L-глутамин (повеќе отколку во Сурутката), најзас..
Scitec Nutrition
2.100,00ден
100% Casein Complex содржи мицеларен казеин кој е доминантен протеин од млеко добиен исклучиво од казеинот, млечен протеин. Казеинот е богат со разгранети аминокиселини (BCAA) и има големи вредности на L-глутамин (повеќе отколку во Сурутката), најзас..
Scitec Nutrition
350,00ден
100% Creatine Monohydrate, 100 gКреатин-монохидратот предизвика бум во спортот во 1990-тите години. Креатинската залиха е одговорна за префрлање на фосфатната единица и претварање на истата во ATP (аденозин трифосфат),со што обезбедува регенерација и..
Scitec Nutrition
770,00ден
100% Creatine Monohydrate, 300 gКреатин-монохидратот предизвика бум во спортот во 1990-тите години. Креатинската залиха е одговорна за префрлање на фосфатната единица и претварање на истата во ATP (аденозин трифосфат),со што обезбедува регенерација и..
Scitec Nutrition
1.100,00ден
100% Creatine Monohydrate, 500 gКреатин-монохидратот предизвика бум во спортот во 1990-тите години. Креатинската залиха е одговорна за префрлање на фосфатната единица и претварање на истата во ATP (аденозин трифосфат),со што обезбедува регенерација и..
Scitec Nutrition
4.900,00ден
Извонредно чист, без шеќер!  Говедското месо има легендарен статус помеѓу спортистите ориентирани на напорни тренинзи– многу луѓе имаат многу подобри придобивки од конзумирање на ова месо отколку од пилешкото. Па, зошто да немаме говедски про..
Scitec Nutrition
2.900,00ден
Извонредно чист, без шеќер!  Говедското месо има легендарен статус помеѓу спортистите ориентирани на напорни тренинзи– многу луѓе имаат многу подобри придобивки од конзумирање на ова месо отколку од пилешкото. Па, зошто да немаме говедски про..
Scitec Nutrition
3.890,00ден 2.918,00ден
100% Whey Protein Professional е исклучиво квалитетна мешавина на концентрат и изолат од протеин од сурутка.  Протеините се извор на азот и  и есенцијални амино киселини кои му се потребни на телото за одржување на растот на ткивото. Затоа ..
Scitec Nutrition
779,00ден
Алфа-липоевата киселина е популарен антиоксидант затоа што е растворлива во вода и масти.  Упатство за употреба: Земете 1 капсула на ден, најдобро со оброк.  Дијабетичарите треба да се консултираат со доктор пред да го конзумираат ..
Scitec Nutrition
1.400,00ден
Attack 2.0, 320 gАко вашите мускули не се подготвени  за да се зголемат ,нападнете ги со Аттак! Ултра развиениот производ ке овозможи да се зголеми обемот на клетките! Веднаш ќе го осетите  зголемување на силата и енергијата Есктремна ен..
Scitec Nutrition
2.420,00ден
Attack 2.0, 720 gАко вашите мускули не се подготвени  за да се зголемат ,нападнете ги со Аттак! Ултра развиениот производ ке овозможи да се зголеми обемот на клетките! Веднаш ќе го осетите  зголемување на силата и енергијатаЕсктремна енерги..
Scitec Nutrition
640,00ден
BCAA-X 120 capsBCAA! Раст и обнова на мускулното ткиво! BCAA припаѓаат во групата на аминокиселини на таканаречениот разгранет ланец на аминокиселини по строга категоризација затоа што нашиот организам не е во состојба да ги произведи. За време на..
Scitec Nutrition
125,00ден
Моментално најјак L-карнитин во ампули (2000 мг / ампула) L-карнитинот го потикнува ослободувањето на енергија од мастите при аеробни активности. Спортските достигнувања, покрај вољата и издржливоста, бараат и многу енергија.  Успех во спорто..
Scitec Nutrition
2.355,00ден
Carni X 100.000mg, 500ml Течниот Карни Х содржи 2000мг карнитин во течна форма по сервирање. Исто така содржи 225% од препорачаната дневна количина на витамин Ц. Витаминот Ц придонесува кон нормална функција на метаболизмот и силен е антиоксиданс*..
Scitec Nutrition
1.680,00ден
Liquid Carni-X 40.000 обезбедува 1000 мг L-карнитин во течна форма во една доза. Воедно, обезбедува 75% од препорачаната дневна количина на витамин C. Витаминот C придонесува за нормално функционирање на метаболизмот и претставува моќен антиоксиданс...
Scitec Nutrition
990,00ден
Isotec Endurance, 1000 gФормула за дополнување на јагленихидрати и поддршка на имунолошкиот систем.   Тренингот со тегови и вежбите за издржливост можат да ги намалат залихите на телесната енергија и да доведат до загуба на течности и електро..
Scitec Nutrition
3.150,00ден
JUMBO=ГОЛЕМ! JUMBO=СИЛЕН! Најновиот производ за зголемување на мускулна маса и сила за оние кои им е најпотребна, со многу додатни состојки. 50 грама протеин по оброк! jumbo-size анаболичка матрица! ултра сложен извор на јаглехидрати: ов..
Scitec Nutrition
4.550,00ден
JUMBO=ГОЛЕМ! JUMBO=СИЛЕН! Најновиот производ за зголемување на мускулна маса и сила за оние кои им е најпотребна, со многу додатни состојки. 50 грама протеин по оброк! jumbo-size анаболичка матрица! ултра сложен извор на јаглехидрати: ов..
Scitec Nutrition
1.390,00ден
L-Glutamine, 300 gГлутаминот, кој може да се смета за „мајка” на сите аминокиселини, со право е најпопуларна аминокиселина. Глутаминот може да се добие од многу други аминокиселини (глутаминска киселина, валин и изолеуцин), но за време на болест или ..
Scitec Nutrition
2.490,00ден
L-Glutamine, 600 gГлутаминот, кој може да се смета за „мајка” на сите аминокиселини, со право е најпопуларна аминокиселина. Глутаминот може да се добие од многу други аминокиселини (глутаминска киселина, валин и изолеуцин), но за време на болест или ..
Scitec Nutrition
1.230,00ден
Придонесува за намалување на уморот и исцрпеноста! 250 mg магнезиум по порција! Подобрен со 120 мг витамин Ц! 40 порции по шише! Оваа формула содржи 250 мг магнезиум појачани со 120 мг витамин Ц. Магнезиумот придонесува за нормална синт..
Scitec Nutrition
1.490,00ден
L-аргининот  е условна есенцијална аминокиселина, што значи дека во нормални околности може да се синтетизира во човечкото тело во доволна количина. Во случај на лоша исхрана или тежок физички напор со самата биосинтеза не може да се произведе д..
Scitec Nutrition
99,00ден
Proteinissimo Bar, 50 gProteinissimo е вкусна високопротеинска чоколада(минимум 30% протеин) која содржи дизајниран бленд од најквалитетните протеини кои допринесуваат во растот и одржувањето на мускулната маса и одржување на нормална коскена структу..
Scitec Nutrition
89,00ден
Proteinissimo Bar, Low Carb, 30 gProteinissimo - Reduced in Carbs е вкусно високо-протеинско чоколадо со ниско ниво на јагленихидрати. Богато е со влакна и содржи дизајнерси бленд од најквалитетни протеини кои придонесуваат во растот и одржувањето на..
Scitec Nutrition
950,00ден
Thermo-x (Старо име на производот: Ignix) е без ефедрин и синефрин (стимуланси на бета-рецепторите), но сепак е блага формула за забрзување на термогеното согорување на мастите. Благодарение на многубројните компоненти, овој напреден согорувач е спос..
Scitec Nutrition
590,00ден
Витаминот C е растворлив во вода, а неговото континуирано присуство е неопходно за оптимално функционирање на нашиот организам. Витаминот C е потребен за создавање на колаген, за заздравување на раните, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и ја зг..
Scitec Nutrition
2.290,00ден
Од хидролизирано говедско месо!  Говедското месо има легендарен статус помеѓу спортистите кои напорно тренираат и кои се цврсто ориентирани на својата цел – многу луѓе имаат многу подобри придобивки од конзумирање на ова месо отколку од пилеш..
Scitec Nutrition
4.070,00ден
100% Hydrolyzed Whey Protein, 2030 g 100% Хидролизиран протеин од сурутка 28g протеин по сервирање! Прикладен и за луѓе кои не се толерантни на лактоза Хидролизираниот протеин од сурутка е најчистата и најквалитетна форма на протеин о..
Scitec Nutrition
2.360,00ден
100% Hydrolyzed Whey Protein, 910 g 100% Хидролизиран протеин од сурутка 28g протеин по сервирање! Прикладен и за луѓе кои не се толерантни на лактоза Хидролизираниот протеин од сурутка е најчистата и најквалитетна форма на протеин од..
Прикажани 1 до 30 од 55 (2 страни)

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018