Цена

1.890ден

-70% Акција
567ден Заштедуваш
1.323ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

REEBOK табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ (цм) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

XXS - 26/28 73-76 57-60 82-85
XS - 30-32 77-82 61-66 86-91
S - 34-36 83-88 67-72 92-97
M - 38-40 89-94 73-78 98-103
L - 42-44 95-101 79-85 104-110
XL - 46-48 102-109 86-94 111-117
2XL - 50-52 110-118 94-104 118-125

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИТЕ ПРАВИЛНО:

Обем на градите - измерете го најширокиот дел од градите и внимавајте мерната лента да е хоризонтална цело време.

Обем на половина - Измерете се на најтесниот дел од половината (делот каде што телото се наведнува на страна) и погрижете се мерната лента да биде хоризонтална цело време.

Обем на колкови - Застанете со споени стапала и измерете околу најширокиот дел од колковите, внимавајќи мерната лента цело време да биде хоризонтална.

 

Совет: Ако сте на границата помеѓу две големини, изберете според вашата желба. Ако преферирате да ви стои поцврсто, одберете ја помалата големина, ако сакате пошироко, одберете ја поголемата. Исто така, ако мерењата на градите и половината се совпаѓаат со две различни предложени големини, одберете ја големината означена со мерењата на градите.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024