Цена

1.350ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Здравиот живот никогаш не бил поедноставен и повкусен!

 

Протеините се важен додаток кога станува збор за здрав начин на живот и градење мускули. Диетата богата со протеини помага во одржување на мускулната маса, чувство на ситост и слабеење.

 

За сите оние кои имаат нетолеранција на лактоза, глутен или се вегани, изборот на протеини е тешка задача. Протеините Scitec Vegan се комплетен и совршен природен извор на протеини. Направен е од повеќе природни извори како ориз, кокос, калинка, грашок и тиква кои прават совршена комбинација на извори на протеини. Сите состојки се внимателно одбрани, без шеќер и аспартам и се засладени со стевиа.

 

Карактеристики:

 

Само природни состојки од растително потекло!

Природни извори од ориз, кокос, калинка, грашок и тиква!

Вегански производ од одгледување БИО!

Без додатоци на аспартам и ГМО!

Екстремно ниска содржина на шеќер!

Без лактоза!

Без глутен!

Користење на:

Измешајте 1 порција (30 g) со 300 ml вода и консумирајте еднаш на ден. Се препорачува консумирање после тренинг.

 

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана.

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

30 g

PU/PV%*

Енергетска вредност

374 kJ/89 kcal

4%

Масти
-
од кои заситени масни киселини

0,6 g
0,2 g

1%
1%

Јаглехидрати
-
од кои шеќери

<0,5 g
<0,5 g

0%
0%

Влакна

1,3 g

-

Протеини

20 g

40%

Сол

1,7 g

28%

 

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на чоколадото. Имајте на ум дека со избирање друга опција / вкус, хранливите вредности може да варираат.

 

Состојки: органска, веганска, протеинска мешавина (изолиран протеин од грашок Pisane® C9, протеин од ориз, протеини од кокос, протеин од калинка, протеин од тиква), ароми (карамел, тирамису, крем), какао во прав со маснотии (10-12%), натриум хлорид, засладувач (стевиозид).

 

Пакување:

 

450 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024