Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Mighty Energy Bar, 35 g

60,00ден
-+


Mighty Energy Bar, 35 g

Чоколадна комбинација за собирање енергија!


Mighty Energy Bar е супер фина енергетска лента што ќе ви овозможи енергија за обука или некоја друга активност со своето нутритивно богатство. Mighty Energy Bar е одличен избор на закуски пред тренинг или некоја физичка активност, бидејќи ќе ви даде енергија за напорите што следат. Оваа енергетска лента содржи едноставни јаглехидрати кои обезбедуваат брз извор на енергија (52% јаглени хидрати) и покрај тоа содржи лесно сварливи млечни протеини и нема да го оптоваруваат вашиот дигестивен систем. Одличниот вкус на чоколадо и квалитетот на состојките ја прават оваа енергетска лента целосно задоволство.


Наполнете ги батериите!


Моќна енергетска лента - вкусна, здрава, богата со едноставни јаглехидрати и протеини, ќе ви служи како одлична енергетска ужинка на дофат на раката! Енергетската лента е одличен оброк за време на паузата и доаѓа во пригоден пакет што се вклопува во секоја вреќа.

Комбинацијата на едноставни јаглени хидрати и содржина на протеини во плочата поддржува физички активен животен стил, промовира раст и закрепнување на мускулите. Добијте брз извор на енергија за целиот ден!


Карактеристики:


Енергетска лента - 35% едноставни јаглехидрати за брз извор на енергија

Извор на протеини - Протеините придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса и одржување на нормалните коски

15% протеини

Без засладувачи и вештачки бои

Погоден за вегетаријанци

Користење на:

Консумирајте како протеинска закуска.

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

35 g

100 g

Енергетска вредност

635 kJ / 151 kcal

1 814 kJ / 432 kcal

Масти:

5,9 g

17 g

- од кои заситени масни киселини

3,3 g

9,5 g

Јаглехидрати

18 g

52 g

- од кои шеќери

12 g

35 g

Влакна

1,0 g

2,9 g

Белковини

5,6 g

16 g

Сол

0,08 g

0,23 gСостојки: Млечно чоколадо 22,9% [шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор (соја лецитин), ароми], гликозен сируп, инвертен шеќерен сируп, млечен протеин, малтодекстрин, намалени маснотии какао во прав 6,4%, фруктоза, палма маснотии, крем во прав (содржи млеко), соја протеин, емулгатор (соја лецитин), ароми.


Информации за алергени: Произведени во објект што преработува производи што содржат јајца, ореви, кикирики, семе од сусам и други житни култури кои содржат глутен ('рж, јачмен, овес, правопис, камут).


Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 22 ° С.


Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска


Земја на потекло: ЕУ одговорна за Хрватска: Полео Адриа д.о.о., Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска, www.polleosport.hr


Пакување:

35 гр

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018