Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Max Protein Cookie 75g

169,00ден
-+

Високо протеинско колаче  со додадени шеќери и засладувачи

Протеинското колаче е вкусно печено колаче кое содржи 37,5 гр високо квалитетни протеини. Преку својата високо протеинска содржина, ова меко колаче со одличен вкус е дизајнирано да придонесе раст на мускулната маса.Идеално за тие кои имаат потреба од нутриенти во движење или едноствано како закуска за време на тренинг, протеинското колаче ја крева спортската исхрана на следно ниво.

Нутритивни информации

 

На 100г

По колаче (75г)

Енергија

1786 kJ/427 kcal

1339 kJ/320 kcal

Масти

13,3г

10г

    од кои заситени

5,2г

3,9г

Јагленохидрати

26,8г

20,1г

    од кои шеќери

9,8г

7,4г

Протеин

50г

37,5г

Сол

0,7г

0,5г

 

За алергени видете ги состојките наведени со задебелени букви. Може да содржи траги од ореви и кикирики. Содржи: Глутен, соја и млеко.

Да се конзумира како хранлива ужина за зголемување на дневниот внос на протеини. Да се чува на ладно и суво место. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Вкус на на чоколадо и портокал: Млечен протеин, хидролизиран желатин, глицерин, палмово масло, чоколадни трошки (6%), (какао маса, шеќер, емулгатор (соја лецитин)), соја протеин, шеќер, нискомастен какао правшеќер , регулатор на киселост(лимонска)), овесно брашно (глутен), смола од акација, агенс за подигање (содиум бикарбонат, тартар крем), арома, сол, засладувач (сукралоза).

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018