Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

High Protein Cake, 48 g

120,00ден
-+

High Protein Cake, 48 g

Неодолива здрава ужинка!

Ако сте во потрага по нов и вкусен извор на протеини ќе бидете одушевени од Me: First протеинските колачи. High Protein Cake е бисквит збогатен со протеини и совршен одговор на вашите слатки желби. Со 16гр протеин и ниско количество на шеќери, ќе ја задоволи Вашата потреба за благо без да ја прекршите вашата диета и начин на исхрана. Заради неодоливиот вкус , повеќе нема да помислите за друга алтернатива.

Совршени за уживање во било кој момент и било каде! Ако сте заборавиле на доручекот а ви е потребна енергија за време на тернингот или работниот ден, овој десерт ќе задоволи вашите потреби.

Практичното пакување лесно се вклопува во секоја торба и претставува одличен и хранлив оброк во секое време од денот.

Карактеристики:

·         15гр протеин по порција

·         Погодно за вегетеријанци

·         Висок внес на протеини и влакна

·         Низок удел на шеќери

Употреба:

Конзумирајте ги како протеински меѓуоброк

Предупредување: преголемата конзумација може да предизвика лаксативно дејство

Состав:

Просечни хранливи вредности на :

48г

100г

Енергетска вредност:

605КЈ/145 кцал

1261КЈ/302кцал

Масти

4,8г

10г

Од кои заситени масни киселини

1,9г

14г

Јаглехидрати

7.5г

16г

Од кои шеќер*

0,5г

12г

Од кои полиоли

1,3г

2,7г

Од кои скроб

0,4г

2,95г

Влакна

10г

21г

Белковини

15г

31г

Сол

0,60г

1.25г

 

*Содржи природни шеќери

Напомена: овој состав се однесува на вкусот Speculaas. Имајте на им дека со одбирање на друг вкус , нутритивните врености се различни.

Состојки: протеини, полидекстроза, јајце во прав, средство за задржување влага (глицерол), сончогледово масло, какао во прав, зачини 1,8%( цимет, ѓумбир, анасон,мускатно оревче,карнфилче) средство за нараснување ( натриум бикарбонат, глукано-делта-лактон), арома, боја( карамела) сол,конзерванс (натриум пропионат).

Информации за алергени: Произведено во објект во кој се обработуваат производи кои соджат соја,глутен,целер.

Начин на чување: цувајте го на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина, на температура до 25Ц

Произведувач: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o Somborska 134,10090 Zagreb,Hrvatska

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

48гр

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018