Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

High Protein Biscuits, 42,75 g

189,00ден
-+

  Највкусните фитнес колачиња!

  Високо протеински бисквити се неодоливо вкусни бисквити од какао кои едноставно се топат во устата. Полни се со крем од ванила и богати со протеини. Протеинските бисквити се вистинско уживање за сите љубители на колачиња кои ќе ја задоволат потребата од слатки! За секунда ќе се ослободите од желбата за нездрави грицки!

   

  Колачињата што ги обожаваме!

   

  Протеинските бисквити се идеална закуска во секое време од денот. Совршено ќе оди со чај или кафе, но ќе ви се најде како дополнителен извор на енергија секогаш кога ќе посакате нешто слатко. Пред, за време и после тренинг, на работа или на пат, ќе стане вашето омилено уживање. Бисквитите се идеално решение за сите кои се залагаат за здрава исхрана без внес на шеќер и за луѓето кои се грижат за здрава исхрана. Протеинските бисквити се богати со протеини, малку шеќери и можете да уживате во нив дури и кога сте на диета.

   

  Совршена крцкава закуска за секого!

   

  Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Доколку одлучите да се засладите пред тренинг, квалитетните состојки во овие протеински бисквити ќе ви послужат како одличен извор на енергија и ќе ви овозможат сила и издржливост за да го дадете својот максимум. По тренингот, протеинот ќе помогне во растот и одржувањето на мускулната маса и ќе го забрза процесот на опоравување по интензивен тренинг.


  Карактеристики:

   

  Највкусните колачиња

  Со додаток на крем од ванила

  Содржи висококвалитетни хранливи состојки

  Совршена закуска


  Употреба:

  Конзумирајте како протеинска закуска.  Состав:

  Просечни хранливи вредности:

  Просечни хранливи вредности:

  14,25 г (1 колаче)

  100 г

  Енергетска вредндост

  273 kJ / 66 kcal

  1 872 kJ / 450 kcal

  Масти

  3,6 g

  24 g

  - од кои заситени масни киселини

  1,9 g

  14 g

  Јаглехидрати

  1,7 g

  12 g

  - од кои шеќери*

  0,1 g

  0,8 g

  - од кои полиоли

  1,2 g

  8,3 g

  - од кои скроб

  0,4 g

  2,95 g

  Влакна

  2,2 g

  16 g

  Протеини

  6,0 g

  42 g

  Сол

  0,07 g

  0,49 g

  * Содржи природни шеќери

   

   

  Состав: Протеинска мешавина [хидролизиран говедски желатин, растителни протеини (соја, глутен), млечни протеини, белка од јајце], палмино масло, засладувачи (малтитол, сукралоза), путер (од млеко), влакна, полидекстроза, олигофруктоза, какао паста, емулгатори [соја лецитин, моно- и диглицериди на масни киселини, моно- и диацетил естри на винска киселина моно- и диглицериди на масни киселини (DATEM)], ароми (содржат млеко), регулатор на киселост (глуконо-делта-лактон), супстанца за олабавување (натриум бикарбонат), безмасно какао во прав.

   

  Информации за алергени: Произведено во објект каде што се преработуваат производи кои содржат сенф, целер и сулфити.

   

  Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25°C.

   

  Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

   

  Земја на потекло: ЕУ

   

  Пакување:

  42,75 g (3 x 14,25 g).

  Напиши мислење

  Белешка: HTML не е дозволен!
      Лош           Добар

  Пријавeте се за билтен

  И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

  Внесете го вашиот емаил

  American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
  Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018