Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Baked Cookie 75 g

120,00ден
-+

Baked Cookie 75 g

Myprotein Baked Cookie е протеинско колаче со одличен вкус кое е идеално како оброк во движење, протеински snack или здрава закуска меѓу оброци. Направен од темно чоколадо, протеин од грашок засладен со кокосово масло и стевиа. За крај посипани се парчиња чоколадо за дополнителна неодолива арома. 

  • Висока концентрација на протеин
  • Прикладно за вегетаријанци и вегани
  • Направен од најквалитетни суровини

Упаство за употреба

Конзумирајте како меѓуоброк, пред или после тренинг за да го зголемите протеинскиот внес. 

Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот

Состав:

Нутритивни вредности75 gНа 100 g
Енергетска вредност1206 kJ/289 kcal1608 kJ/385 kcal
Масти8,6 g12 g
- од кои заситени3,9 g5,2 g
Јаглехидрати38 g50 g
- од кои шеќери16 g22 g
Влакна3,9 g5,2 g
Протеини13 g18 g
Сол0,53 g0,7 g

Состојки: Пченично брашно, нерафиниран кафен шеќер, сируп од овес, растителен глицерин, пептиди од глутамин  (хидролизиран пченичен протеин), парчиња темно чоколадо 9% (какао смеса, шеќер, емулгатор (соја лецитин), природна арома), какао во прав, протеин од грашок, маслиново масло, протеин од соја, згуснувач (гума арабика), кокосово масло, вода, агент за згуснување (натриум хидрогенат), арома, сол.

Информации за алергени: Содржи пченица овес и соја. Може да има остатоци од кикирики и јаткасти плодови

Пакување:

75 g

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018