Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-9%

100% Whey Protein Professional, 2350 g

4.590,00ден 4.190,00ден
-+

100% Whey Protein Professional е исклучиво квалитетна мешавина на концентрат и изолат од протеин од сурутка.  Протеините се извор на азот и  и есенцијални амино киселини кои му се потребни на телото за одржување на растот на ткивото. Затоа 100% Whey Protein Professional придонесува за растот на мускулната маса.

Протеинот од млечна сурутка исто така е комплетен протеин затоа што му ги обезбедува на телото сите неопходни аминокиселини, вклучувајќи и 9 есенцијални аминокиселини, кои што телото не е во состојба да ги синтетизира и кои е неопходно да се внесат преку додатоци во исхраната (хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треорин , трипофан и валин).

100% Whey Protein Professional содржи дополнителни состојки, "матрикс аминокиселини" кои на телото му ги обезбедуваат дополнителните аминокиселини во најголема мера: L-леуцин, таурин и L-глутамин.   Воедно има додаток на дигестивни ензими, папаин и бромелаин.

Упатство за употреба: Измешајте 1 мерница (30г) во 250 мл вода или нискомаслено млеко. Препорачливо е да се конзумира 1-3 пати дневно по една мерница, најдобро по тренинг.  
Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здрава и балансирана исхрана, а не како замена за храна.

Состав:

Информации за алергени:
Произведено во опкружување во кое се наоѓаат млеко, јајца, протеини од соја и јајца, глутен и кикирики. Содржи соја лецитин.  
 

Состав: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Чоколадо, Крем), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), L-Глутамин, L-леуцин, згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин), Декстроза.
Чоколадо и Лешник: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Чоколадо, Лешник, Крем Ванила), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), L-Глутамин, L-леуцин, згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Декстроза, Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин).

Јагода и Бело Чоколадо: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Бело Чоколадо, Јагода), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), L-Глутамин, L-леуцин, згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Декстроза, Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин).

Ванила и Шумско Овошје: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Крем Ванила, Малина, Шумско Овошје), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), Декстроза, L-Глутамин, L-леуцин, Згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин), Боја(Кармозин, Брилијант блу ФЦФ).

Пакување: 2350 г

 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018