Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-25%

100% Casein Complex, 2350 g

4.200,00ден 3.140,00ден
Бесплатна испорака
-+

100% Casein Complex содржи мицеларен казеин кој е доминантен протеин од млеко добиен исклучиво од казеинот, млечен протеин. Казеинот е богат со разгранети аминокиселини (BCAA) и има големи вредности на L-глутамин (повеќе отколку во Сурутката), најзастапената аминокиселина во крвта на човекот.

100% Casein Complex ја одржува мускулната маса и го потикнува нејзиниот пораст како и помага во одржувањето на здравјето на коските. Млечниот протеин исто така се нарекува комплетен протеин затоа што му ги обезбедува на телото сите неопходни аминокиселини, вклучувајќи и 9 есенцијални аминокиселини, односно оние кои што телото не е во состојба да ги синтетизира и кои е неопходно да се внесат преку исхрана (хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треорин , трипофан и валин). Специјално додадени во формулата има L-глутамин, таурин и дигестивни ензими Папаин и Бромелаин.

Калциумот кој што е присутен во формулата 100% Casein Complex придонесува во нормалното функционирање на мускулите и метаболизмот со создавање на енергија и невротрансмисија. Исто така е потребен за одржување на здрави коски и заби. Не содржи аспартам.    

Упатство за употреба:
Промешајте 1 мерница со 350 мл течност и силно протресете.

Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците во исхраната не се замена за балансирана исхрана.

100% Casein Complex е идеален како замена за оброк  кога не можете да внесете планиран оброк, или пред спиење. Ако конзумирате препарати пред и после тренинг (протеини или амино киселини), се препорачува казеинот да се промеша со оброкот кој се зема по тренинг. Конзумирајте го овој производ во комбинација со храна, како дел од балансирана и здрава исхрана, а не како замена за храна.

Информации за алергени: Произведени во средина каде што има млеко, јајца, соја протеин и јајца, глутен и кикирики.

Состав:

Состојки: комплекс од високо квалитетни протеини (казеин концентрат, калциум казеинат), какао во прав (10-12%), декстроза, вкус (чоколадо), како подобрувач на вкусот (натриум хлорид), L-глутамин, таурин, вештачки бои (ацесулфам k, сукралоза), дигестивни ензими (бромелаин, папаин).

Пакување: 2350 г

 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018