Цена

1.456ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Myprotein Pancake Mix (протеинската смеса за палачинки) е вкусен меѓуоброк богат со протеини со низок глихемиски индекс. Во себе вклучува три различни видови на протеини (протеин од сурутка, млеко и јајца). Протеинските палачинки претставуваат идеален доручек или меѓуоброк бедејќи нудат повеќе од 30грама протеин на оброк од 50грама.

Клучни придобивки:

  • Одличен оброк богат со протеини
  • Идеални избор за доручек или меѓуоброк
  • Едноставни за приготвување

Употреба: Додадете една ипол МyProtein голема дозерка (55грама) на 100 – 150мл млеко или вода и изматете. На претходно загреана тава додадете мала количина на масло. Ставете ја смесата на тавата притоа внимавајки да биде рамномерно распоредена низ целато тава. Печете околу 2 минути на двете страни или додека не добиете златно кафена боја.

 

Состав:

Хранлива вредност

По сервирање (50гр)

Енергетска вредност kcal/ KJ

191 / 806

Протеини

34,3 гр

Јаглехидрати

5,9 гр

Шеќери

2,1 g

Масти

3,2 g

Од кои заситени

1,1 g

Влакна

0,7 g

Сол

0,3 g

Состојки: Протеински бленд (концентрат на протеин од сурутка, концентрат на млечен протеин, белки во прав), мелен овес, какао (само кај чоколаден вкус) триглицериди од среден ланец (од растителни масла), натриум бикарбонат, засладувач (сукралоза).

Пакување:

1кг

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024