Цена

1.500ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена


Protein Ice Cream Light, 1250 г.

Штотуку пристигна нова генерација на фитнес десерти! Спортските фанатици дури и не се осмелуваат да размислуваат за конвенционалните сладоледи како дел од нивниот строг план за исхрана. Но, време е да ги промениме нашите навики, бидејќи протеинската сладолед не е само за деновите на „мамење“! Со овие вкусни вкусови, ќе се чувствувате како да сте на небото, истовремено да го снабдувате вашето тело со квалитетен протеин. • Намалени јаглени хидрати и шеќери! • Вкусен сладолед со високо квалитетен протеин од сурутка! • Само 6 грама јаглени хидрати во 150 гр готови порција сладолед Овој производ содржи 28% вредни протеини, кои потекнуваат главно од протеинот од сурутка, важен извор на блокови за градење на мускулите. Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, но и за одржување на нормални коски! * * Овие изјави се научно докажани од страна на Европскиот орган за безбедност на храна (ЕФСА) и одобрени од Европската комисија (ЕК). Користење: Измешајте 1 порција (50 g) прашок со 100 ml вода, енергично тресете го за 2 мин, додека смесата не стане пенеста. За да постигнете кремаста конзистентност, промешајте со шејкање 5 минути. Потоа, истурете ја смесата во пластичен сад за замрзнување и ставете го во замрзнувачот 1,5 - 3 ч, во зависност од температурата на замрзнувачот. Предупредување: Преголемата потрошувачка може да има лаксативно дејство. *** Може да предизвика нарушување на детската активност и внимание.

Забелешка: Табелата со просечни хранливи вредности се однесува само на вкусот на киви. Имајте на ум дека со избор на друга опција / вкус, хранливите вредности може да се разликуваат.

состојки:

Арома на киви: концентрат на протеини од сурутка [од млеко, емулгатор (соја лецитин)], средство за олабавување (ксилитол), емулгатор [рафинирано зацврстено кокосово масло (млеко)], интегрален млечен прав, арома (киви), регулатор на киселост киселина), засладувач (сукралоза), боја [зелена С (тартразин ***, патент сино V)].

Арома на круша: Концентрат на протеини од сурутка [од млеко, емулгатор (соја лецитин)], средство за олабавување (ксилитол), емулгатор [рафинирано зацврстено кокосово масло (млеко)], интегрално млеко во прав, арома (круша), регулатор на киселост (не) киселина), екстракт од јачмен слад (глутен), засладувач (сукралоза).

Информации за алергија: Произведено во фабрика во која се обработуваат млеко, јајца, глутен, соја, кикиритки, ореви, целер, ирачка риба.

Предупредување: Преголемата потрошувачка може да има лаксативно дејство. *** Може да предизвика нарушување на детската активност и внимание.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место на температура до 25 ° C. Подготвената смеса чувајте ја во замрзнувач и консумирајте ја во рок од 10 дена.Земја на потекло: Унгарија Производител: Scitec Kft., 2120 Dunakeszi, Csörsz okrok köz 2., Унгарија

Пакување:

1250 година

 

Состав:

Просечна хранлива вредност на

50 g (% PU*)

100 g

Енергетска вредност

908 kJ / 216 kcal (11 %)

1 816 kJ / 432 kcal

Масти

11 g (16 %)

22 g

- од кои заситени киселини

9,4 g (47 %)

19 g

Јаглехидрати

21 g (8 %)

42 g

- од кои шеќери

5,8 g (6 %)

12 g

- од кои полиоли

15 g

30 g

Протеин

14 g (28 %)

28 g

Сол

0,09 g (2 %)

0,18

* Препорачан внес за просечно возрасно лице (8.400 kJ / 2000 kcal)

 

** Природно присутни

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024