Цена

210ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Protein Crisp Bar, 65 g

Вкусна чоколадна лента која ви овозможува да ги постигнете вашите нутритивни цели.

Главни карактеристики:

крцкавост

20гр висококвалитетни протеини

нема додадени шеќери

погодно за вегетеријанци

Употреба:

Конзумирајте го како меѓу оброк

Состав

Просечни хранливи врености на:

100 g

65 g

Енергетска вредност

1368 kJ / 327 kcal

889 kJ / 213 kcal

Масти

10 g

6.7 g

- од кои заситени масни киселини

8.1 g

5.3 g

Јаглехидрати

24 g

16 g

- од кои шеќери

2.8 g

1.8 g

- од кои полиоли

17 g

11 g

Влакна

20 g

13 g

Белковини

31 g

20 g

Сол

1.2 g

0.8 g

 

Информации за алергени: може да содржи трагови од глутен,јаткасти плодови и кикирики

Предупредување: преголемата конзумација може да предизвика лаксативно дејство

Совети за чување: Чувајте го на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина

Земја на потекло: Англија

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024