Цена

160ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Крцкава вафла со неодолив кремаст фил!

Откријте нова димензија на протеинските задоволства - запознајте го Protein Cremissimo! Совршена комбинација од крцкава вафла прелиена со најубаво чоколадо и вкусен фил со совршено кремаста текстура.

Покрај тоа што воодушевува со својот вкус на првиот залак, овој протеински третман крие уште многу придобивки, особено важни за оние кои се на тренинг и внимателно ја следат исхраната и дневниот внес на калории.

Главни карактеристики:

  • Богати со протеини: едно пакување содржи 23% протеини; идеален за поддршка на вашиот здрав и активен начин на живот.
  • Ниска содржина на шеќер: совршената сладост се постигнува со засладувачите, а една порција содржи само 0,4 грама (1%) шеќер.
  • Без глутен: без глутен, без грижи! Секој може да ужива во Protein Cremissim!
  • Само 183 калории по пакет: уживањето во слатки без чувство на вина или страв од вишок калории сега е можно!


Магијата на кремаста текстура во 3 различни вкусови

Во секое време од денот почестете се со еден од трите неодоливи вкусови на ова вкусно уживање, кое претставува совршена комбинација на крцкава и кремаста текстура. Темно, млечно или бело чоколадо - изборот е ваш!

Темното чоколадо доаѓа во вкусна комбинација со темен крем од кокос. Кремот со темен лешник го надополнува чоколадниот вкус на обландата прелиена со млечно чоколадо, додека кремот од белиот лешник е вкусен додаток на обландата покриена со бело чоколадо.

Која и да ја изберете варијантата, нема да погрешите бидејќи совршената полнота на вкус е загарантирана со секој залак!

Користење:
Консумирајте како протеинска ужина во секое време од денот.

Забелешка: Важно е да се следи урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот. Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство.

Состав:

Просечни нутритивни вредности: 

40 g 

100 g

Големина на порција: 40 g  
Сервирање : 1

Енергетска вредност 

761 kJ / 183 kcal

1904kJ / 457 kcal

Масти 
- заситени масни киселини 
- транс-масни киселини 

12 g  
5,2 g  
0 g

30 g  
13 g 
0 g

Јаглехидрати 
- шеќери
- polioli

11 g 
0,4 g 
7,6 g

27 g 
1 g 
19 g

Влакна 

4 g

10 g

Протеини 

9,2 g

23 g

Сол

0,16 g

0,4 g

 

Напомена: Овој состав се однесува на вкусот на кокосово-темно чоколадо. (Чоколаден кокос). Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

Вкус: бело чоколадо како лешник. (бело чоколадо) Состав: крем на база на лешник 62% [засладувач (E965), изолат од протеин од сурутка (млеко), шеа путер, изолат од соја протеин, какао путер, паста од лешник 6%, емулгатор (E322), вкусови], прелив од бело чоколадо со засладувачи {какао путер, полномасно млеко во прав, емулгатор [E322 (соја)], засладувач (E965), природен вкус на ванила}, млечни протеини, какао путер, оризово брашно, компир скроб, полномасно млеко во прав, засладувач (E965) , сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина, емулгатор (E322), пченкарен скроб, брашно од киноа, средства за квасец (E500ii, E503ii).

Вкус: Чоколадо со млеко од лешник. (Чоколаден лешник) Состав: крем од какао и лешник 62% (засладувач (E965), растителни масти и масла (шеа путер, сончогледово масло, какао путер, масло од шафран), изолат од протеин од сурутка (млеко), какао во прав со намалена маснотија, лешници 5%, изолат од соја протеин, емулгатор [E322 (соја)], ароми}, какао путер, млечни протеини, полномасно млеко во прав, оризово брашно, какао маса, компир скроб, засладувачи (E968, E960a), фруктоолигосахариди, сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина, пченкарен скроб, брашно од киноа, емулгатор (Е322), арома (ванилин), квасец (E500ii, E503ii).

Вкус: кокос - темно чоколадо. (Чоколаден кокос) Состојки: темна крема со вкус на кокос 62% {засладувач (малтитол), протеинска мешавина [изолат од протеин од сурутка (млеко), изолат од соја протеин], растителни масти и масла (шеа путер, сончогледово масло, какао путер), какао прашок со намалена маснотија, емулгатор (сончоглед лецитин), арома}, прелив од темно чоколадо, со засладувачи [какао маса, какао путер, отпорни декстрини, засладувач (еритритол), инулин, олигофруктоза, какао во прав со намалена маснотија, емулгатор (природен лецитин од соја), вкус на ванила, засладувач (стевиол гликозиди од стевиа)], млечни протеини, оризово брашно, компир скроб, какао путер, сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина, емулгатор (сончоглед лецитин), пченкарен скроб, брашно од киноа, засладувач (сукралоза), олабавување агенси (натриум бикарбонат, амониум бикарбонат).

Информации за алергени: Може да содржи траги од јајца, лешници, ф'стаци и кикирики.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина.

Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:
40 години

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024