Цена

130ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Protein Brownie 75 g

Направено од најквалитетното какао со мпарченца од чоколадо.

Неверојатно вкусни протеински чоколади со 23 гр протеин и само 4 гр шеќери. Содржат и до 75 % помалце шеќери од стандарно brownie.

Високата концентрација на протеин допринесува во растот и одржувањето на мускулна маса.

Клучни предности:

  • 23 гр протеин на 1 brownie
  • Феноменален вкус
  • 75% помалку шеќери од нормално brownie

УпотребаКонзумирајте како здрав оброк за да зголемите протеински внес.

Состав:

Нутритивни вредностиВо 1 browniе (75g)
Енергетска вредност kcal/kJ287 / 1200
Протеини23 g
Јаглехидрати27 g
- од кои шеќери4 g
Масти9,7 g
- од кои заситени4,2 g
Влакна2 g
Сол0,3 g


Состојки
Млечен протеин, глицерин, пептиди од глутамин (пченица), овесно брашно, билно масло (палма), парченца чоколадо (9%) (какао смеса, шеќер, емулгатор (соја лецитин), арома), малтодекстрин, протеин од соја, какао во прав, агент за згуснување (натриум бикарбонат, крема од каменца), ароми, засладувач (Сукралоза).

Пакување:

75 g (1 brownie)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024