Цена

140ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries NO Pre-Workout Shot , 60ml

За најдобри резултати!

 

Дали ви треба енергија за сите ваши предизвици и цели што сакате да ги постигнете? Дали сакате да ја однесете вашата обука на следно ниво и да ги срушите вашите сопствени граници?

 

Подготовката е од витално значење за да се извлече максимум од секој тренинг. Едно шише содржи сè што ви треба за подолг и поинтензивен тренинг. Сите ние имаме свои цели, но важно е да ги видиме резултатите од таа работа, а снимката пред-тренинг на Proseries NO сигурно ќе ви помогне во тоа.

 

Карактеристики:

 

Моќен пред тренинг

За подолго и поинтензивно вежбање

Практичен дизајн и лесен за употреба

2,4 g L-аргинин по порција

3 g Бета-аланин по порција

555 мг гуарана и 122 мг кофеин по порција

Користење на:

Пијте 1 шише (60 ml) дневно пред тренинг. Протресете добро пред употреба.

 

 Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Не се препорачува да се консумира за време на бременост или доење без претходно да се консултирате со лекар. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. * Не се препорачува за луѓе чувствителни на кофеин, бремени жени, доилки и деца. ** Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за нарушувања на дигестивниот систем, болести на тироидната жлезда, бремени жени и доилки.

Состав:

Просечни хранливи вредноси                                          60мл                                                 100мл

Енергетска вредност                                                            8кЈ/2kcal                                         14кЈ/3kcal

Масти                                                                                           0г                                                    0г

од кои заситени масни киселини                                         0г                                                    0г

Јаглехидрати                                                                             0г                                                     0г

од кои шеќери                                                                            0г                                                     0г

Протеини                                                                                      0г                                                    0г

Сол                                                                                               0,01г                                                0,01г

Бета Аланин                                                                                3г                                                        5г

Л-аргинин алфа-кетоглутард                                                  2,4г                                                    4г

Л-цитрулин ДЛ-малат                                                                 2г                                                 3,333г

Л-тирозин                                                                                  0,850гр                                        1,4717гр

Екстракт гуарана во прав                                                     0,555гр                                          0,925гр

од кој кофеин                                                                            122мг                                             204мг 

Таурин                                                                                       0,250гр                                            0,417гр

Инозитол                                                                                  0,075гр                                           0,125гр

Екстракт од плод на црн пипер                                          0,005гр                                         0,0008гр

од кој пипер                                                                             0,500гр                                           0,833гр        

Состојки: Вода, бета-аланин, Л-аргинин алфа-кетоглутарат, Л-цитрулин ДЛ-малат, Л-тирозин, екстракт од семе од гуарана (Paulinia cupana) *, ароми, регулатор на киселост (лимонска киселина), концентриран сок од цвекло во прав (Бета вулгарис), таурин, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), инозитол, засладувач (сукралоза), екстракт од црн пипер од овошје (Piper nigrum) **. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. * Не се препорачува за луѓе чувствителни на кофеин, бремени жени, доилки и деца. ** Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за нарушувања на дигестивниот систем, болести на тироидната жлезда, бремени жени и доилки.

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од млеко, глутен, соја, школки, јајца, семе од сусам и ореви.

 

Пакување:

60 ml (1 ампула)               

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024