Цена

860ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Hazelnut Butter, Smooth, 350 g

Карактеристики

  • Висок извор на протеини и влакна
  • Без додадени масла, шеќери и соли
  • 100% природно печени лешници
  • Лесна текстура
  • Одличен вкус
  • Произведен во ЕУ

Употреба:

Конзумирајте меѓу оброци или пред и после тренинг со лажица директно од пакувањето, како намаз или додаток на оброците, шејковите или смути. Доколку природно избијат природните масти од путерот само промешајте

Состав:

 

На100 g

Енергетска вредност

2900 kJ / 702 kcal

Масти

63 g

- од кои заситени

4,5 g

Јаглехидрати

15 g

- од кои шеќери

6 g

Влакна

8,9 g

Протеини

15 g

Сол

0,01 g

Состојки: 100% пржени лешници

Информации за алергени: Содржи лешници, може да содржи млеко, глутен, јајца, сезамови семки, школки и соја 

Пакување:

350 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024