Цена

135ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Energy Gel 40г

Нова генерација на енергетски гелови.

Energy Gel от на Prosseries е суплемент кој инстатно обновува енергија. Бидејки е во изотонична форма нема потреба дополнително да се раствора. Пакувањето е компактно и лесно за користење идеално за обновување на енергија секогаш кога имате потреба за време на трката.

  • Изотонична формула која нема потреба да се раствора
  • 25.6гр јаглехидрати за инстатно обновување на енергија и подобрување перформанс
  • Збогатен со витамин Ц кој помага во обновата и зачувувањето на организамот од напорот кој го очекувате
  • Погоден за вегетаријанци и вегани
  • Напредна формула од малтодекстрин кој нуди подолготрајна енергија и декстроза која инстано врши нејзина обнова

Состав:

Хранливи вредности на

100 g

1 vrećica (40 g)

Енергетска вредност

1085 kJ / 255 kcal

434 kJ / 102 kcal

Јаглехидрати

64 g

25,6 g

- од кои шеќери

34 g

13,6 g

Масти

0,0 g

0,0

-од кои заситени

0,0 g

0,0 g

Витамин Ц

106 mg (132%PU*)

42 mg (52%PU*)

Состојки: Вода, малтодекстрин, декстроза, фруктозен сируп, глукоза, концентрат од сок од портокал (0.7%), ароми, шеќер, Екстракт од кафе, Цитрусна киселина (ацидулант), Калиум цитрат (0.2%), Антиоксидант (аскорбинска киселина) (0.1%) , Магнезиум оксид (0.1%), Калиум сорбат (Конзерванс), натриум бензоат (конзервас).

Пакување:

 

40 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024