Цена

765ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Almond Butter, Smooth, 350 g 

Омилените бадеми во фино кремаст намаз!

Како идеален извор на протеини, бадемите се препорачуваат во секојдневната исхрана. Покрај тоа што се крцкави и вкусни, тие се преполни со  хранливи материи. 

Путерот од бадем е моќна енергетска храна!

За сите спортисти и активни лица кои конзумираат здрава исхрана .Одличен е за појадок или како закуска. За појадок можете да го мешате со свежо овошје или овесна каша за да добиете комбинација богата со енергија. Путерот може да се користи како намаз со леб, крекери, бисквити и слично. Може да се користи и во слатки верзии на десерти, палачинки, колачи, гранола или каша.

Карактеристики:

Природно богат извор на протеини

Многу мала содржина на натриум / сол

Извор на протеини

Богат со растителни влакна

Нема додаден шеќер - содржи само шеќери кои природно се јавуваат

100% природен

Не е додадено палмово масло

Нема адитиви

Погоден за вегетаријанци

Употреба:

Консумирајте помеѓу оброци или вежбање. Поделбата на маслото на површината е природен процес поради отсуство на адитиви - промешајте за да се врати кремастата конзистентност.

Состав:

Просечни хранливи вредности

На 100гр

Енергетска вредност

2557КЈ/619кцал

Масти

53гр

-од кои заситени масни киселини

4,5гр

Јаглехидрати

5,7гр

Од кои шеќери

5,6гр

Влакна

24гр

Белковини

20 гр

Сол

0,01гр

 
Состојки: 100% пржени бадеми
 
Информации за алергени: Содржи бадеми, може да содржи млеко, глутен, јајца, сезамови семки, школки и соја
 Пакување:
 
350 g
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024