Цена

830ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Путер од кикирики во прав со 70% помалку маснотии од класичниот путер од кикирики. Има висока содржина на влакна и брзо се меша. Се прави со притискање на путерот од кикирики и отстранување на маснотиите од него.

 Путерот од кикирики во прав е производ што може да се користи за време на готвење и печење, или едноставно како намаз со додавање на малку вода во него. Тоа е лесен и вкусен енергетски засилувач. Ставете го во протеински палачинки или направете вкусен сос или направете шејк што ќе ви ја врати енергијата!

Го препорачуваме на секој што сака вкусен, високо протеински оброк во кое било време од денот! Бидејќи е во прав, однесете го со себе во теретана или на работа без страв од истурање!

  • Висока содржина на протеини
  • Висока содржина на влакна
  • 70% помалку маснотии од класичниот путер од кикирики

Упатство за употреба:

Измешајте 2 лажици путер од кикирики во прав со 1 лажица (приближно 12 ml) вода и мешајте додека не се изедначи. Подгответе се по потреба.

 

Погоден за вегани и вегетаријанци.

Состојки: брашно од кикирики (кикирики),  Palmyra цветен нектар во прав Jaggery, минерална морска сол.

.

 Информации за алергени: Содржи кикирики. Произведен во фабрика каде се произведуваат бадеми.

 Пакување:

180 гр

Состав:

Просечни хранливи вредности во препорачана дневна доза 12 g Na 100 g
Енергетска вредност 198 kJ/47 kcal 1653 kJ/393 kcal
Масти 0,98 g 8,2 g
- од кои заситени масни киселини 0,14 g 1,2 g
Јаглехидрати 2,2 g 18 g
- од кои шеќери 0,9 g 7,8 g
Влакна 1,4 g 11 g
Протеини 6,7 g 56 g
Сол 0,14 g 1,2 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024