Цена

230ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Optimum Protein Bar, 60 g

Optimum Protein Bar, 60 g носи совршен баланс на висока содржина на протеини и одличен вкус! Вкусната и мека основа е надополнета со крцкав слој и карамела, и е украсена со вистински темен белгиски чоколаден премаз, за ​​незаменливо искуство.

 

Оптимална рамнотежа на висока содржина на протеини и одличен вкус

Нема додадени шеќери (содржи природни шеќери)

Направено од вистинско белгиско чоколадо

Погоден за вегетаријанци

 

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

100 g

60 g

Енергетска вредност

1415 kJ / 338 kcal

849 kJ / 203 kcal

Масти

9.7 g

5.8 g

- од кои заситени масни киселини

5.5 g

3.3 g

Јаглехидрати

31 g

19 g

- од кои шеќери

2.5 g

1.5 g

- од кои полиоли

19 g

11 g

Влакна

11 g

6.4 g

Белковини

34 g

20 g

Сол

0.69 g

0.42 g

 

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

 Паковање:

60гр

 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024