Цена

500ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Без оглед на вашиот спорт, со спортскиот штитник за заби на Опра „Silver“ можете да уживате во сè што се нуди без ризик од повреди на устата.

Без разлика дали сакате да се чувствувате храбро или да изгледате храбро, овој UFC штитник обезбедува „сребрено“ ниво на заштита, или заштита над нивото на почетници, и со тоа нуди заштита на која можете да сметате за време на натпревар. Логото на UFC, отпечатено на предниот дел на овој штит, му дава до знаење на вашиот противник дека не сте само аматер.

 Клучни карактеристики:

 • Заштита на ниво на натпревар
 • Потребни се само неколку минути за да се вгради
 • Сигурно прилагодување- лесно дишење и говор
 • Гел со голем проток за удобност и заштита
 • Вклопување и удобност на ниво на натпревар: Удобноста и прилепеноста на Silver штитникот за заби значи дека не треба да се грижите дали ќе испадне за време на натпреварот.
 • Безбедна заштита на устата: Доаѓа со надворешен слој отпорен на удари, заштитувајќи ги забите и непцата од замавнување со лактите или стаповите.
 • Лесно обликување: Silver штитникот за заби е лесен и брз за обликување. Со вградената рачка станува уште полесно. Не ни верувајте на зборовите, погледнете и сами.
 • Антимикробна заштита: Како стандард, секој silver штитник за заби доаѓа со антимикробен додаток кој спречува раст на бактериите до 99,99%.
 •  Боја: црвена / црна
 •  Големина: Деца (до 10 години)
 •  

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024