Цена

990ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Штитникот Opro UFC "Platinum" обезбедува заштита на елитно ниво и доаѓа во две бои, црна или црвена, што ви дава опасен изглед.

Клучни карактеристики:

 • Елитно ниво на заштита
 • Погоден за лица постари од 7 години
 • Едноставен за обликување и вклопување
 • Сигурно поставување
 • Двослојна заштита
 • Прилагодување и удобност на елитно ниво: Уникатниот дизајн располага со 13 анатомски фурнири кои се формираат околу секој заб за неспоредливо прилагодување и задржување. Толку добро што вашиот штитник за заби се вклопува како ракавица (ако забите имаа прсти).
 • Супериорна заштита на устата: Двојните слоеви обезбедуваат дополнителна апсорпција на удари што обезбедува поголема заштита од удари на забите и непцата.
 • Лесно обликување: Платинските штитници доаѓаат со своја поддршка, така да процесот на обликување би бил побрз и лесен. За време на отстранувањето, воздушните перничиња се создадени за поголема удобност и заштита.
 • Антимикробна заштита: Устата е плодна почва за бактерии благодарение на влажното и топло опкружување. Нашиот антимикробен додаток и футрола го штитат вашиот штитник за заби од штетни бактерии, габи и мувла во текот на целиот живот на вашиот штитник.
 • Боја: црна/црвена
 • Големина: Возрасни (11+)
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024