Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

SCORE SHORTS, BLACK

2.270,00ден
-+

Must have оваа сезона!

Ако сакате да бидете во тренд, велосипедските шорцеви Score се вашите мора да ги имате оваа сезона! Удобноста и разновидноста на овие модели се причина што тие не ја изгубија својата популарност во последните години и го најдоа своето место во спортските, но и нешто поелегантни верзии. Имено, тие се незаменливо парче за летните тренинзи, но со oversized hoodie или маица со кратки ракави, со многу малку труд и за кратко време можете да добиете кул модерен аутфит. За малку погламурозно издание, спојте ги со подолга јакна и соодветен накит.


Совршено обликувана фигура во преден план!

Овие модерни шорцеви се направени од материјал за компресија кој совршено ќе ја обликува вашата фигура, особено со деталот на тесната беж лента од страните. Додатокот џеб во појасот е уште една предност на овој модел бидејќи ви овозможува да ги складирате сите ваши скапоцености додека уживате во омилените спортски активности.


Карактеристики:


Обликување (високо)

Мускулна поддршка

УВ заштита 50+: Заштита од УВ зрачење, фактор 50+

Материјал: 65% полиамид, 35% еластан / 80% полиамид, 20% еластин

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018