Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-70%

UA Women's Speedform Fortis 2 Running Shoes, Stealth Gray/Glacier Gray

8.750,00ден 2.625,00ден
Бесплатна испорака
-+

UA Women's Speedform Fortis 2 Running Shoes, Stealth Gray/Glacier Gray

 • Иновативна UA SpeedForm® изработка која овозможува прецизен докинг на стопалото
 • Беспрекорно дизајнирана пета за цврста и стабилна анатомска позиција
 • ArmourVent™ лесниот горен дел кој овозможува комфорт, еластичност, дишење на материјалот кој брзо се суши
 • Лежиште на стопалото изработено од 4D Пена®  која секогаш одново ќе се приспособи кон вашето стопало и ќе елиминира неудобност или проклизување
 • Слој од компонирана пена која секогаш извршува повеќе функции наспроти поединечните намени на стандардни пени кои потоа треба да се залепат
 • Втор слој од Micro G® пена овозможува меки амиртизирани допирања на под и експлозивни и брзи чекори
 • Анатомски флекс слотови кои овозможуваат мирен премин од пета до палец
 • Нагиб: 8 mm
 • Тежина: 210 g
 • Боја: Stealth Сива/Glacier Сива
 • 1273954-008

Како да одберете големина:

US ЖениИнчиCMEuroUK
52235.52.5
5.5822.5363
692336.53.5
6.523.537.54
7924384.5
7.5924.538.55
825395.5
8.51025.5406
9102640.56.5
9.51026.5417
101027427.5
10.510¾27.542.58
111128438.5
11.51128.5449
12112944.59.5

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018