Цена

200ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ноко БЦАА Лимон 330МЛ

NOCCO BCAA Лимон, 330 ml

Конзервиран пијалок BCAA NOCCO - RTD без шеќер што  совршено ќе го хидрира телото

BCAA од NOCCO е RTD функционален пијалок кој содржи BCAA (аминокиселини со разгранет ланец), Л-карнитин, зелен чај со EGCG, кофеин и шест различни витамини. Една конзерва содржи дури 3000 mg BCAA во сооднос 4: 1: 1.

 Содржиц зелениот чај со EGCG и кофеин.

NOCCO BCAA содржи 6 видови витамини кои покриваат 100% од препорачаната дневна доза. Избраните ароми содржат и Л-карнитин кој го подобрува користењето и транспортот на масни киселини до клеточните митохондрии каде што се користат како извор на енергија. BCAA + не содржи шеќер и има само 16 калории. Најдобар вкус е кога е ладно!

 

Предности

функционален пијалок во конзерва РТД

содржи дури 3000 mg BCAA во доза

содржи кофеин и зелен чај

содржи 6 видови витамини

има само 16 калории во 330 мл

не содржи шеќер

постои газирана и негазирана варијанта

Состав

Просечни хранливи вредности                          330 ml (% PDU **)            100 ml (% PDU **)

Енергија                                                                       51 kJ / 12 kcal                  15 kJ / 4 kcal

Масти - заситени масни киселини                              0 g 0 g                            0 g 0 g

Јаглехидрати - шеќери                                                    0 g 0 g                            0 g 0 g

Протеин *                                                                              3,0                                  0,9 g

Сол                                                                                            0 g                                0 g

Витамин Д                                                                       5,0 μg (100%)                  1,5 μg (30%)

Ниацин                                                                              12,8 mg (80%)                 3,9 mg (24%)

Витамин Б6                                                                        1,4 мг (100%)                 0,42 мг (30%)

Фолна киселина                                                                100 μg (50%)                  30 μg (15%)

Витамин Б                                                                          12 2,5 μg (100%)             0,8 μg (30%)

Биотин                                                                                 50 μg (100%)                   15 μg (30%)

BCAA 4: 1: 1                                                                            3 000 mg                       909 mg

Кофеин                                                                                       180 мг                          55 мг

** Процент на референтни вредности на хранливи материи (НРВ) според Регулативата (ЕУ) бр. 1169/2011 година.

Состојки: Газирана вода, BCAA 4: 1: 1 (L-леуцин, L-валин, L-изолеуцин), кофеин, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист), ниацин, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), фолна киселина птеројлмоноглутаминска киселина ), биотин, витамин Д (колекалциферол), витамин Б12 (цијанокобаламин), регулатор на киселост (лимонска киселина), ароми, засладувач (сукралоза).

Упатства за употреба: 1 конзерва (330 ml) на ден.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува мешање со алкохол.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С. Не изложувајте на температура под 2 ° С. Поминете го истиот ден од отворањето.

Посебни карактеристики: Со засладувачи, ароми, регулатори на киселост.

Нутриционистички вредности: Податоците се однесуваат на вкусот на Лимон дел Сол.

Нето количина: 0,33 л / 330 мл

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024