Цена

2.390ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Стилски и удобни шорцеви за велосипедизам!
Ника шорцевите не само што нудат модерна естетика, туку и извонредна функционалност. Во комбинација со спортскиот градник Nica нема да останете незабележани. Комбинирајте ги со предимензионирани меки маици или дуксери за лежерен спортски изглед.

Иновативен дизајн и висококвалитетни материјали = безвременска комбинација
Запознајте ги совршените велосипедски шорцеви кои го комбинираат луксузот од висококвалитетни материјали со женствени детали. Играта на еластични материјали, светкави и мат, заедно со воздушната мрежа, обезбедува удобност и софистициран изглед. Препознатливото лого на срцето на задниот дел од појасот додава допир на шарм, создавајќи уникатна облека за возење велосипед. Ника шорцевите доаѓаат во црна боја и сигурно ќе станат составен дел од вашата гардероба.

Карактеристики:

  • Обликување: Ги обликува и нагласува облините на вашето тело.

  • Истегнување: Исклучително истегнување и зафат.

  • Комфорна ткаенина: Пријатно и удобно чувство на кожата.

  • Испуштање на влага: Апсорбира и ја одвлекува влагата од телото.

  • Напредни шевови: Уште поцврсти и поиздржливи шевови.

  • Материјал: 82% полиамид, 18% еластан / 80% полиамид, 20% еластан / 82% полиамид, 18% еластан

Zoe

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024