Цена

1.100ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

MCT Oil, 120 kapsula МКТ се однесува на триглицериди со среден ланец, наспроти триглицеридите со долг ланец (LCT) кои најчесто се наоѓаат во храната. Нивната предност е што тие се апсорбираат директно преку црниот дроб, што значи дека тие служат како подобар и побрз извор на енергија за организмот. Исто така, некои истражувања покажаа дека консумирањето на МКТ масло со оброк го зголемува бројот на калории потрошени од термогенезата.
Затоа, експерти од Леовитал лабораториите развија Леовитал МЦТ масло кое содржи стапки од 70% Ц8 масни киселини и 30% Ц10 масни киселини.Користење:
Земете 1 капсула 3 пати на ден - 30 минути пред тренинг или оброци.
Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана диета. Да се ​​чува подалеку од малите деца. Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат.
Состав:

Препрачани дневни дози

1 kапсула

3 kапсула

MCT масло

1 000 mg

3 000 mg

- од кои карилна киселина

700 mg

2 100 mg

- oд кои капринска киселина

300 mg

900 mg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024