Цена

840ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Путер од кикирики

Путер од кикирики е природен извор на здрави протеини, јаглехидрати и масти од 100% кикирики.

Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои им е важна избалансирана исхрана. Путер од кикирики исто така е идеален за лица кои се физички активни, бидејќи тоа е добар извор на протеини и богат со калории, притоа овозможувајќи им дополнување со било која високо калориска диета.

Кикириките се печат во нивната природна кафеава лушпа пред тие да ја постигнат саканата текстура. Нема никакви додатоци, и поради тоа го прави овој путер природен и здрав избор.

Клучни придобивки:

·         100% природен путер од кикирики

·         Без додавање на сол, шеќер или палминово масло

·         Природно богат извор на протеини

Употреба: Путерот од кикирики е идеален за употреба како намаз или како додаток во готвење.

Состојки:

Хранливата вредност на 100g

Енергетска вредност

579 kcal/ 2402 kJ

Јаглехидрати

 

Протеини

Од кои шеќери

11,6 g

5,9 g

Масти

Од кои заситени

46 g

8.2 g

Полинезаситени

14,3 g

Мононезаситени

21,1 g

Витамин Е

3.8 mg

Состав: 100% од кикирики. Користените кикирики се произведуваат во неколку земји

Пакување:

1000 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024