Цена

2.210ден

-70% Акција
663ден Заштедуваш
1.547ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

За најудобни спортски комбинации! Комбинирајте шорцеви од Малибу за спортска и лежерна облека и однесете ги вашите комбинации на облека на следното ниво, без разлика дали одите на велосипед, пешачење или тренинзи. Овие шорцеви совршено се вклопуваат и ја додворуваат фигурата поради нивниот револуционерен мрежест дизајн. Удобноста е на прво место! Револуционерен дизајн и стил 2 во 1 каков што досега не сте виделе! Малибу шорцевите имаат зашиени внатрешни панталони кои се направени од рециклиран материјал, како и мрежа која е мека за вашата кожа, додека и овозможува на кожата да дише. Внатрешните гаќички спречуваат иритација на кожата, додека горниот слој им ласка на колковите и задникот. Уживајте во леснотијата на движење, без разлика дали возите велосипед, трчате или едноставно уживате во топлата летна ноќ. Карактеристики: Среден интензитет Комфорна ткаенина: Пријатно и удобно чувство на кожата УВ заштита: УВ заштита, фактор 50+ Материјал: 71% полиамид, 29% еластан / 78% полиамид, 22% еластин Зои Нашиот модел носи големина S, костим за капење 36, а неговите мерки се: Висина: 171 см Обем на градите: 85,5 см Обем на половината: 68,5 см Обем на колкови: 96 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024