Цена

1.200ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

LCLT-1000 Чист Л-карнитин L-тартрат - за обновување на андрогените рецептори и подобрување на активноста на тестостерон

 

Sci-Muscle LCLT-1000™ е чист L-Carnitine L-Tartrate со додаден дехидриран кофеин, во течна форма. Дехидрираниот кофеин е, едноставно кажано, кофеински прав кој се апсорбира многу побрзо во телото отколку кофеинот во течна форма.  L-Carnitine L-tartrate може да се користи како додаток неопходен за обновување и одржување на бројот на андрогени рецептори за време и по употреба на природни засилувачи на тестостерон или синтетички анаболни стероиди. .

 

Имено, промените на нивото на тестостерон во организмот може да доведат до намалување на количината и активноста на андрогенските рецептори. Ова е исклучително чест случај по употреба на анаболни стероиди. Неактивноста на андрогените рецептори се манифестира преку намалена сексуална моќ, промени во расположението, феминизација, доминација на естроген, замор, продолжено време за опоравување и поголема подложност на повреди.

 

Придобивки од Л-карнитин Л-тартарат:

 

Дозирање: Добро промешајте пред употреба. Пијте една порција (1 кафена лажичка) 1-2 пати на ден.

Состав:

LCLT 1000 sastav 

Состав: вода, фруктоза, Л-карнитин Л-тартарат, глицерин, безводен кофеин, вкус, регулатор на киселина: натриум цитрат, конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат, закиселувач: лимонска киселина.

 

Вкус: шумски плодови

 

Не содржи аспартам или ГМО состојки.

 

Sci Muscle LCLT-1000™ е тестиран и одобрен од страна на Хрватскиот институт за јавно здравје и е известен до Министерството за здравство на Република Хрватска.

 

Пакување:

500 мл

Број на поединечни порции: 25

 

Единечна доза: 20 ml

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024