Цена

170ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Засилете ги вашите закуски со овој вкусен бар - со шест слоеви пријатен вкус и текстура, тој е богат со протеини и малку шеќер, за неверојатно уживање додека сте во движење.

Користење: Консумирајте како закуска богата со протеини.

Забелешка: Производот е наменет за употреба со активен животен стил и урамнотежена исхрана.

Предупредување: Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство.

Напомена: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на Роденденска торта. Имајте предвид дека изборот на друга опција/вкус може да варира во зависност од хранливата вредност.

Состав:

Просеќчни хранливи вредности на: 60 g 100 g
Енергетска вредност 914 kJ / 219 kcal 1523 kJ / 365 kcal
Масти
- од кои заситени масни киселини
7,8 g  
2,4 g
13 g  
4,0 g
Јаглехидрати
- од кои шеќери
16 g  
2,4 g
26 g  
4,0 g
Влакна 8,2 g 14 g
Протеини 20 g 34 g
Сол 0,35 g 0,58 g

Состав: протеинска мешавина (29%) [концентрат од млечни протеини, хидролизиран говедски колаген, концентрат од протеин од сурутка (млеко), калциум казеинат (млеко)], пченкарни влакна, навлажнувач (растителен глицерол), фрагменти од протеин од соја (11%) [протеин од соја изолат, тапиока скроб, сол, емулгатор (соја лецитин)], масло од репка, карамела со низок шеќер (8%) [влакна од корен од цикорија, хумектанс (растителен глицерол), палмини зрна, вода, путер (млеко), палмино масло, емулгатори ( моно- и диглицериди на масни киселини, сорбитан тристеарат, лецитин од семе од репка), средство за желатинирање (пектин), сол, боја (кармин)], прелив со вкус на бело чоколадо (5%) [засладувачи (изомалт, сукралоза), палмино масло, сурутка во прав (млеко), пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин), емулгатор (соја лецитин), природни ароми], шеќерни нишки (2%) [шеќер, бои (бетан, антоцијани, куркумин, екстракт од пиперка) , кокосово масло, вода, гликозен сируп, средство за глазирање (пчелин восок)], природни ароми, згуснувач (арапска гума), емулгатор (сончоглед лецитин), морска сол, боја (кармин), антиоксиданс (мешавина од токофероли).

Информации за алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина. По отворањето, консумирајте во рок од 24 часа.

Производител: The Hut.com (Полска) sp. z.o.o., ул. Magazynowa 1, 55-040 Magnice, Полска

Пакување:

60г

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024